İDSO Denizbank Sezon Açılış Konseri CRR Konser Salonu’nda

İDSO Denizbank konserleri
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, harika bir klasik müzik konseriyle 2021-2022 sezon açılışını 01 Ekim 2021 Cuma akşamı saat 20.00’de CRR’de yapıyor.

İDSO DENİZBANK açılış konserinde İDSO; değerli şef Raoul Grüneis yönetiminde keman sanatçısı Veriko Tchumburidze‘ye eşlik edecek. Türkiye doğumlu Tchumburidze; dünyanın en köklü ve prestijli uluslararası Henry Wieniawski yarışmasının birinciliğini kazanmıştır.

2021-2022 sezonunun açılış konserinde İDSO, ünlü besteci Dvorak‘ın “Slav Dansları No1.”; Sibelius‘un “Re Minör Op.47 Keman Konçertosu” ve ünlü Türk besteci Ulvi Cemal Erkin‘in “Köçekçe” eserlerini icra edecek.

İDSO Müdürü Timuçin Abacı; “Uzun süren pandemi döneminde zaman zaman müziksever İDSO dostlarıyla konserlerimizde buluştuk. ‘MÜZİK İYİLEŞTİRİR’ inancıyla zor dönemleri atlattık. Dileğimiz 2021-2022 sezonunu da birlikte keyifle sürdürebilmektir. Bu sezonda dünyaca ünlü, çağdaş, başarılı şefleri ve solistleri klasik müzik severler ile konserlerimizde buluşturmaya devam edeceğiz. Ayrıca genç yeteneklerimize desteğimizi bu sezonda da sürdüreceğiz.” diyor.

Bu sanat sezonunda İDSO; İstanbullu ve İstanbulu ziyaret eden müzikseverlerle TC Turizm Kültür Bakanlığı onayıyla gerçekleştirilecek 34 konserde buluşacak.

İDSO konser biletleri biletinial.com’da.

Önemli: CRR Konser salonu %50 kapasiteyle kullanılmakta ve Maske-Mesafe-Hijyen kuralları eksiksiz uygulanmaktadır.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.