İDSO DenizBank Konserleri “Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri”

İDSO DenizBank Konserleri’nde; 16 Mart 2022 Çarşamba akşamı klasik müzik şöleni yaşanacak. Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünde aziz şehitlerimiz; sevgi, saygı, minnet ve özlem dolu bir konserle anılacak. İstanbul AKM Tiyatro Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Özel Konseri”ni, Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nın Genel Müzik Yönetmeni Burak Tüzün yönetecek.

Konserin solistliğini yapacak olan Ankara Devlet Opera ve Balesi Soprano sanatçısı Hülya Kazan’a, Bilkent Senfoni Orkestrası viyolonsel sanatçısı Serdar Rasul eşlik edecek.

57. Alay, Gelibolu Senfonisi ile İstanbul AKM’de anılacak

İDSO DenizBank Konserleri “Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri”
İDSO DenizBank Konserleri “Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri”

Bu haftaki İDSO DenizBank “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Özel Konseri”nde; ülkemizin yetiştirdiği çok yönlü besteci ve keman sanatçısı Can Atilla’nın bestelediği ‘ 57. Alay Gelibolu Senfonisi’ müzikseverlerle buluşacak. Can Atilla’nın Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında bestelediği, hem bir saygı duruşu hem de bir ağıt niteliği taşıyan eser, adını savaşta tamamı şehit olan 57. Alay’dan alıyor. Eser ile Gelibolu’da 57. Alay’ın cephede sergilediği, fedakarlık ve zafer aşkı bir kez daha hissedilecek. Atatürk’ün zaferdeki rolü ve Anzak Aileleri’ne yazmış olduğu emsalsiz sözleri notalarla dile getiren senfoni, sanatseverlere duygu dolu anlar yaşatacak.

İDSO Müdürü Timuçin Abacı; “16 Mart Çarşamba akşamı Çanakkale Şehitlerimiz anısına gerçekleştireceğimiz konserimizde sevgi, saygı, minnet ve özlemle şehitlerimizi anacağız. Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl dönümünü kutlayacağımız bu anlamlı konsere tüm sanatseverleri bekliyoruz” dedi.

Program

  • Can Atilla, Senfoni No:2 Do Minör “57. Alay Gelibolu Senfonisi”

İDSO konser biletleri biletinial.com’dan temin edilebilir.

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.