İDSO’dan Yeni Yılın İlk Konseri

İDSO Denizbank konserleri
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

Sanata Evet” yaklaşımıyla DenizBank’ın 19 yıldır desteklediği İDSO DenizBank Konserleri, 6 Ocak Cuma günü, AKM’degerçekleşecek dinleti ile 2023’e “Merhaba” diyor. İDSO DenizBank Konseri’nde temelleri Cumhuriyet ile atılan ve günümüze uzanan ulusal müziğimizin üç nesil bestecisi; Adnan Saygun, Yalçın Tura ve Hasan Uçarsu’nun eserleri müzikseverlerle buluşacak.

Yeni yılın ilk Cuma günü, müzikseverler gelenekselleşen İDSO DenizBank Konserleri kapsamında muhteşem bir dinleti ile 2023’e “Merhaba” diyecek. “Sanata Evet” yaklaşımıyla DenizBank’ın 19 yıldır desteklediği İDSO DenizBank Konserleri kapsamında bu hafta Cumhuriyet’in ulusal müzik tarihi içinde bir yolculuğa çıkılacak.

Temelleri Cumhuriyet ile atılan ve adeta bir köprü gibi günümüze uzanan ulusal müziğimizin üç nesilden bestecisinin eserleri İDSODenizBank’ın2023’teki ilk konserinde müzikseverlerle buluşacak.

Değerli şef Hasan Niyazi Tura yönetimindeki orkestra Adnan Saygun, Yalçın Tura ve Hasan Uçarsu’nun bestelerinden oluşan repertuara hayat verecek. 6 Ocak’taki konserde sahnede ise Orchestre de la Suisse Romande’nin birinci viyolası Elçim Özdemir ağırlanacak.

Konserin biletleri biletinial.com’da…

6 Ocak 2023 Konser Programı
Yer:  AKM Türk Telekom Opera Salonu 
Saat: 20:00

Şef: Hasan Niyazi Tura
Solistler: Elçim Özdemir, viyola

Program

Ahmet Adnan Saygun, Süit, Op. 14
Yalçın Tura, Viyola Konçertosu

Ara

Hasan Uçarsu, Portreler “Yeni Bölümüyle İlk Seslendiriliş”

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.