III. Heykelde Yeni Keşifler

III. Heykelde Yeni Keşifler Yarışmasına Başvurular 10 Temmuz’a Kadar Uzatıldı

50 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Heykelde Yeni Keşifler yarışması için başvurular 10 Temmuz 2022 tarihine kadar devam ediyor! Milliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği yarışma, yaratıcılığını daha geniş kitlelerle buluşturmak isteyen ancak şimdiye kadar buna fırsat bulamamış yetenekleri davet ediyor. Heykelde Yeni Keşifler, geçen yıl olduğu gibi bu yıl yine Mesa Holding’in sponsorluğunda düzenleniyor.

Milliyet Sanat’ın 2019 yılından bu yana düzenlediği Heykelde Yeni Keşifler yarışması, henüz keşfedilmemiş yetenekleri desteklemeyi, genç heykel sanatçılarının görünürlüğünü artırmayı, özellikle galerilerde temsiliyeti olmayan sanatçılara yeni kapılar açmayı ve böylece heykel sanatına yeni değerler kazandırmayı amaçlıyor.

III. Heykelde Yeni Keşifler yarışmasının seçici kurulunun üyeleri Aslı Sümer, Berrak Barut, Derya Yücel, Ebru Özdemir, Filiz Aygündüz, Melike Bayık, Meltem Demirören Oktay, Prof. Neslihan Pala, Sabiha Kurtulmuş, Seçkin Pirim ve Sinem Konu Keskinok’tan oluşuyor.

Kazanan yarışmacılara üretim desteği ve sergileme imkanı tanınan yarışmada, seçici kurul tarafından 10 eser belirlenecek. 10 finalist arasından ilk 3’e giren yarışmacıların her biri 15 bin TL üretim desteği almaya hak kazanırken III. Heykelde Yeni Keşifler yarışmasında birinci seçilen genç sanatçı ise, yurtdışında bir ay süren sanat eğitimi ödülünün de sahibi olacak. Ayrıca yarışma sponsoru Mesa Holding tarafından seçilen bir esere, Mesa Özel Ödülü takdim edilecek.

Katılımda yaş ve eğitim sınırının bulunmadığı III. Heykelde Yeni Keşifler yarışmasına başvurular, 10 Temmuz 2022 tarihine kadar heykel.milliyetsanat.com adresi üzerinden yapılabilir.

SEÇİCİ KURUL
Aslı Sümer – Artsümer Galeri Kurucusu
Berrak Barut – Koleksiyoner
Derya Yücel – Küratör / Sanat Yazarı
Ebru Özdemir – Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı / Koleksiyoner
Filiz Aygündüz – Milliyet Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
Melike Bayık – Küratör / Yazar / Sanat Danışmanı / Akademisyen
Meltem Demirören Oktay – Demirören Holding Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. / Koleksiyoner
Prof. Neslihan Pala – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölüm Başkanı
Sabiha Kurtulmuş – Merkür Galeri Kurucusu / Sanat Danışmanı
Seçkin Pirim – Sanatçı
Sinem Konu Keskinok – Mesa Mesken Sanayi A.Ş. / Projeler Tasarım Koordinatörü

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.