İKL Sanat Grubundan 9. Karma Sergi: Yaşamın İçinden Yansımalar

İstanbul Kız Lisesi (IKL) Sanat Grubu 9. Karma Sergisi, Yaşamın İçinden Yansımalar
İstanbul Kız Lisesi (IKL) Sanat Grubu 9. Karma Sergisi, Yaşamın İçinden Yansımalar

İstanbul Kız Lisesi (IKL) Sanat Grubu 9. Karma Sergisi olan “Yaşamın İçinden Yansımalar“ Sergisini İstanbul Lale Vakfı’nda sanatseverler ile buluşturuyor.

Yaşamın İçinden Yansımalar, kadının içselliğinin dışa vurumunu yansıtan 25 resim ve heykelden oluşuyor. Filiz Usta küratörlüğünde gerçekleştirilen sergi 30 Mayıs -2 Haziran 2023 tarihleri arasında gezilebilir.

İstanbul Kız Lisesi Sanat Grubu, 13 Kasım 2020 Yılında Eğitimci Ressam Alev Burhanoğlu Velidedeoğlu tarafından kurulmuş olup 60 İstanbul Kız Lisesi mezunu kadın ressam ve heykeltraştan oluşmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kız lisesi olan İstanbul Kız Lisesi’nin ruhunu yaşatmak, sanatçı dayanışması ile gelişmek, sergiler açmak ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde sanatçı duyarlılığı ile yer almak amacı ile kurulmuş olan grup bugüne kadar İstanbul ve farklı şehirlerde sergiler açmış ayrıca İskilip’te İKL Sanat Ormanı kurmuştur. İKL, Cumhuriyetin 100. yılı için de bir sergi açmaya hazırlanıyor.


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir