İKSV 15. Köprüde Buluşmalar

İKSV 15. Köprüde Buluşmalar

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar, 15-16 Nisan 2020 tarihleri arasında 15. kez düzenlenecek.

Köprüde Buluşmalar 15. yılında da Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Film Geliştirme Atölyesi seçkisinde çeşitlilik olmasına önem veriliyor. Bu nedenle belgesel, tür sineması (korku, fantastik vs.), çocuk ve komedi filmleri gibi farklı konu ve türlerde projelere açık olan çağrı, disiplinlerarası ve hibrid projeleri de kapsıyor.

Film Geliştirme Atölyesi’ne Türkiye’den seçilen projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları, Komşular platformuna seçilen uluslararası projelerin ekipleri ile birlikte yapacakları ön hazırlık ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak senaryo, prodüksiyon, dağıtım ve pazarlama üzerine kapsamlı bir çalışma yapacak.

Uluslararası yapımcı, dağıtımcı, festival ve fon temsilcileri ve yayın kuruluşları ile yaptıkları birebir toplantılarda işbirliklerinin ilk adımlarını atacak olan proje ekipleri ayrıca projelerinin sunumlarını uluslararası sinema profesyonellerinden oluşan jüriye yapacak.

Sunumların ardından jüri tarafından belirlenen projelere verilecek Film Geliştirme Atölyesi ödülleri aşağıdaki gibidir:

30.000 TL Köprüde Buluşmalar Ödülü
Melodika Ödülü
Genius Park Görsel Efekt Ödülü
MFI (Akdeniz Film Enstitüsü) Senaryo Atölyesi Ödülü (Yunan adalarında iki kere düzenlenecek senaryo atölyesi ve ardından online yapılacak senaryo danışmanlığını içerir.)
Transilvania Pitch Stop Ödülü
Seyap Ödülü

Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi başvuruları 16 Aralık 2019’da sona erecek.

Geçtiğimiz yıl Film Geliştirme Atölyesi’nde ödül alan projeler arasında Uyku Kampı (Zeynep Dadak), Selda (Amber İşbilen), Uzun İnce Yol (Banu Sıvacı), Cenaze (Orçun Behram), Güneş (Nejla Demirci) ve Haykıracak Nefesim Kalmasa Bile (Ali Ercivan) bulunmaktadır.

Köprüde Buluşmalar, Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle bir araya getiriyor. Sinemacılara yeni uzun metraj projelerinin ve post-prodüksiyon aşamasındaki filmlerinin ilk uluslararası sunumunu yapmaları için olanak yaratırken, ortak yapımlar için de zemin hazırlamayı amaçlıyor.

Başvuru için: https://vp.eventival.eu/iff/2020

Paylaşın!

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir