İKSV Biletleri Artık PASSO’dan Alınacak!

İKSV Biletleri Artık PASSO'dan Alınacak!


2022 yılında 50. yılını kutlamaya hazırlanan İKSV ile biletleme platformu PASSO arasında uzun soluklu bir işbirliği başlıyor. İKSV’nin düzenlediği festival ve özel etkinliklerin biletleri önümüzdeki dört yıl boyunca passo.com.tr ve PASSO Mobil Uygulaması’ndan satın alınabilecek. Etkinliklerde PDF bilet ve karekod gibi dijital bilet seçenekleri ücretsiz olarak sunulacak ve etkinliklere mobil cihazlardan karekod gösterilerek girilebilecek. PASSO’nun geliştirdiği bilet transferi uygulaması, etkinlik biletlerini bir başka kişiye transfer etmeyi de mümkün kılıyor. Lale Kart üyelik işlemleri de PASSO’nun sağladığı altyapı ile şubat ayında açılışını yapacak yeni İKSV Lale Kart web sitesi üzerinden gerçekleştirilmeye başlanacak.

İKSV, 2021 yılında özellikle yaz aylarında açık hava mekânlarda ve sonbaharda yapacağı etkinliklerle kültür-sanat izleyicisiyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Özlenen festival ve bienal programlarına kavuşacak sanatseverler, İstanbul Film, Müzik, Caz, Tiyatro Festivalleri, Filmekimi, Salon İKSV konserleri ve İstanbul Bienali ile İstanbul Tasarım Bienali’nin rehberli turları için biletlerini passo.com.tr ve PASSO Mobil Uygulaması’ndan satın alabilecek. Biletler satışa çıktığında ayrıca İKSV Nejat Eczacıbaşı Binası’nda yer alan gişeden de temin edilebilecek.

İKSV & PASSO işbirliği neler getirecek?

Etkinliklerde PDF bilet ve karekod gibi dijital bilet seçenekleri ücretsiz olarak sunulacak ve etkinliklere mobil cihazlardan karekod gösterilerek girilebilecek. Aynı zamanda kullanıcı deneyimine önem veren PASSO’nun geliştirdiği bilet transferi uygulamasıyla etkinlik biletleri bir başka kişiye transfer edilebilecek. Şubat ayında açılışını yapacak yeni İKSV Lale Kart web sitesiyle birlikte tüm üyelik işlemleri de PASSO üzerinden gerçekleştirilmeye başlanacak.

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner konuyla ilgili, “İKSV etkinliklerinin bilet satışı için PASSO ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Çünkü PASSO bilet satın alımında kullanıcı deneyimini önemsiyor ve yenilikçi uygulamalar geliştiriyor,” dedi. İKSV ve PASSO’nun güç birliği sayesinde, İKSV etkinliklerini takip eden sanatseverlerin bilet alma ve etkinliğe katılma süreçlerinin hem hızlanacağına hem de kolaylaşacağına inandıklarını söyleyen Taner, bu işbirliğinin uzun yıllar devam etmesini dilediklerini belirtti.

PASSO Genel Müdürü Ceyhun Kazancı ise, “İKSV gibi, İstanbul’un kültür-sanat dünyasına yön veren bir kurum ile işbirliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’deki ve küresel ölçekteki kültür-sanat evreni arasında sürekli ve kalıcı bir etkileşim sağlayan İKSV’nin 2024 yılı sonuna kadar bütün etkinliklerinin tek bilet satış platformu olmak, PASSO’nun biletleme dünyasındaki bilgi birikimi ve deneyimini kültür-sanat dünyasında da güçlendirmesi açısından önemli bir adım niteliğindedir,” dedi. 2021 yılı ile başlayan bu işbirliğinin dört yıl ile sınırlı kalmayıp, uzun soluklu ve verimli bir yol arkadaşlığı olacağına inandıklarını ifade eden Kazancı, İKSV’ye, iş ortaklarına ve sanatseverlere, tamamı yerli ve kendilerine ait biletleme platformuyla en iyi deneyimi sunmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Değerli işbirliği ve kendilerine güvendikleri için İKSV’ye gönülden teşekkürlerini sundu.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir