İLK İNEK Türkiye Prömiyeri 7 Temmuz’da Kalamış Parkı’nda!

Western ve yol filmi gibi klasikleşmiş türlere özgün imzasını atan, rahatlıkla çağımızın en önemli yönetmenleri arasında sayılabilecek Kelly Reichardt’ın son filmi İLK İNEK (FIRST COW), Türkiye prömiyerini MUBI – Sinematek/Sinema Evi işbirliğinde, 7 Temmuz’da Kalamış Parkı’nda “Yıldızlar Altında Sinema”da yapıyor. Gösterim saat 21.00’de başlıyor.

9 Temmuz 2021’den itibaren MUBI’de seyirciyle buluşacak olan İLK İNEK, 14 Temmuz’da Bize Her Gün Festival mottosuyla yola çıkan Başka Sinema’nın haftalık özel gösterimleri Başka Çarşamba’da yer alacak.

Kelly Reichardt, 19. yüzyılda, bir ineğin sütü etrafında gelişen olayları, hem dostluğa dair incelikli bir öyküye hem de Amerikan tarihinde belirli bir dönemin tasvirine dönüştürüyor, uzun yıllar unutulmayacak bir ustalık eserine imza atıyor. Amerikalı yönetmenin adını sinemaseverlere duyurduğu GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ (OLD JOY) ile WENDY VE LUCY gibi önemli filmleri de temmuz ayında yine MUBI’de olacak.

İLK İNEK (FIRST COW) Gösterim Programı

7 TemmuzYıldızlar Altında Sinema (Kalamış Parkı)
9 Temmuz’dan itibaren MUBI
14 Temmuz Başka Çarşamba (Antalya, Balıkesir, Bursa, Düzce, Eskişehir, Kocaeli)
18 TemmuzBaşka Bir Şans (Kadıköy Kadıköy, Beyoğlu Beyoğlu, Ankara Arcadium, İzmir Karaca)
23 TemmuzMaximum UNIQ Açıkhava Gösterimi

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar