“İn Situ” Sergisi Santa Maria Draperis Kilisesi’nde!

İn Situ Latince kökenli bir kelime olup bu kavram bize aynı düzlem üzerine gelen parçaların birbiriyle olan ilişkisini, uyumunu ve beraberliğinin sonuçlarını anlatır. Aynı düzlem üzerinde birbirinden farklı ya da kökensel olarak yakın olan kavramların iç içe geçmişliğini ve bunun sonuçlarını bir arada görme şansını verir. Müzik ile Resim hem kökensel hem de amaç olarak her zaman insanın birbiri ile iletişiminde hatta düşüncelerin farklı yollar ve yorumlar ile dile getirilmesinde kullanılmıştır.

"İn Situ" Sergisi Santa Maria Draperis Kilisesi’nde!
“İn Situ” Sergisi Santa Maria Draperis Kilisesi’nde!

İlkel insanın ilk iletişimi bedensel imgeleriyken; modern hayatla birlikte karmaşıklaşan insanlar bu somut bedensel iletişimi soyutlaştırmaya başlar. Biz bu sergide somut bedenlerden başlayarak git gide daha soyut ve kavramsal eserlere doğru kronolojik bir seçki hazırladık. En sonunda ise sanatsever iletişimin en kavramsal hali ile yani müzik ile buluşacak. Seçkide; Ceren Göğebakan, Ceren İlkan, Hüseyin Demirbaş, Kader Öztürkmen, Osman Yakız, Pelin Pekercan ve Şermin Tepe yer alacaktır.

Barış Arslan Quartet, caz standartlarına modern bir yaklaşım sergilemekte olup, Barış Arslan’ın bestelerinin yanı sıra çağdaş caz müzisyenlerinin eser ve aranjmanlarına repertuarında yer vermektedir.

İn Situ Sergisi 3-10 Haziran 2022 tarihleri arasında Santa Maria Draperis Kilisesi’nde izleyici ile buluşacaktır. 3 Haziran günü Birleşik Krallık’taki en etkileyici caz müzisyenlerinden biri olan Tom Ollendorff’u Barış Arslan Trio ile birlikte 20.30’da kilisede dinleme fırsatı bulacaksınız. 10 Haziran 20.30’da ise gitarda Barış Arslan, saksafonda Tamer Temel, kontrbasta Apostolos Sideris ve davulda Efe Oğur’dan oluşan grup sahnede dinleyiciyle buluşacaktır.


Santa Maria Draperis Kilisesi

Tomtom, İstiklal Cd. No:215, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.