İnci Furni ile “Tekrar ve Soyutlama” Atölyesi Arter’de

Arter’in sanatçı eşliğinde düzenlenen yetişkin atölyeleri, 7 Ocak Cumartesi günü saat 14:00’te İnci Furni’nin yürütücülüğünde gerçekleşecek “Tekrar ve Soyutlama” başlıklı atölye çalışmasıyla devam ediyor. Sanatçının Koyun Koyuna başlıklı grup sergisinde yer alan eserinden yola çıkan “Tekrar ve Soyutlama” atölyesinde katılımcılar, uyku teması etrafında seçtikleri tek bir nesneyle aralarındaki ilişkiyi bu iki kavram üzerinden mercek altına alacaklar. Arter’in Atölye mekânında sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen atölye çalışmasının biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

7 Ocak 2023 - Tekrar ve Soyutlama
7 Ocak 2023 – Tekrar ve Soyutlama

Arter Öğrenme Programı kapsamında düzenlenen Yetişkin Atölyeleri, katılımcıları çeşitli üretim yöntemleri ve malzemelerle çalışmaya davet ediyor. Arter’in güncel sergilerinden yola çıkarak şekillendirilen atölyeler, katılımcıların kendi ifade dilini sanat yoluyla keşfetmesini, biçim ve içerik arasındaki ilişkileri araştırmasını amaçlıyor.

İnci Furni’nin yürütücülüğünde gerçekleşecek “Tekrar ve Soyutlama” başlıklı atölye, Koyun Koyuna başlıklı grup sergisinde yer alan ve sanatçının 2012–2013 yılları arasında tuttuğu günlüğünden oluşan Tek Kişilik Yatak (Günlük) isimli yapıtından yola çıkıyor. Furni’nin bir yıl boyunca kendi yatağını resmettiği desenlerinde uyguladığı yöntemden esinlenerek gerçekleştirilecek atölyede, katılımcılar uyku teması etrafında seçtikleri tek bir nesneye odaklanarak bu nesneyle aralarındaki ilişkiyi ‘tekrar’ ve ‘soyutlama’ fikri üzerinden ele alacaklar. Katılımcıların yanlarında getirecekleri bir nesne etrafında şekillenecek atölyedeki uygulamalar kişisel yorumlarla çeşitlenecek farklı malzeme ve teknikleri kapsayacak. 7 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 14:00’te Arter’in Atölye mekânında gerçekleşecek “Tekrar ve Soyutlama” atölyesi için katılımcıların, uyku temasıyla ilişkilendirdikleri bir nesneyi yanlarında getirmeleri rica ediliyor.

Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir. Arter Beraber üyeleri, atölye katılımlarında değişen oranlarda indirimlerden faydalanabilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar