İngiliz Indie Rock Müzik Grubu Arctic Monkeys, Türkiye’ye Geliyor!İngiliz indie rock müzik grubu Arctic Monkeys, Türkiye’ye geliyor! Arctic Monkeys, PSM Loves Summer kapsamında 9 ve 10 Ağustos’ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde!

Müziklerinde sadece alternative rock, post-punk revival ve indie rock’a bağlı kalmayıp psikedelik pop ve glam rock ile caz içeren zengin bir sound’u hayranlarına sunan Arctic Monkeys; Alex Turner, Jamie Cook, Matt Helders ve Nick O’Mally dörtlüsünden oluşuyor.

2006 yılında Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not, ile büyük çıkış yapan grup, ABD’de 300 bin kopya sattı ve o albümle dünya çapında geniş bir hayran kitlesi elde etti. Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not’I 2007 yılında Favourite Worst Nightmare takip etti. 2009 yılına geldiğimizde ise grup, platin plak kazanacağı Humbug albümünü kaydetti.

Arctic Monkeys
Arctic Monkeys

Humbug albümü sonrası 2009 yılının tamamını dünyaca ünlü dev festivallerde ve dünya turnesinde geçiren grup, kısa bir mola vererek kendilerini yeni albüm için hazırlamaya başladı. 2011’de Suck It and See, ve nihayet 2013’te kendilerini bambaşka bir seviyeye çıkaracak AM albümü geldi.

‘Do I Wanna Know?’, “R U Mine?”, “No. 1 Party Anthem”, “Why’d You Only Call Me When You’re High” ve ‘Arabelle’ gibi her biri şimdiden kült haline gelmiş şarkıları barındıran AM albümü ile Arctic Monkeys, hem kritik hem de ticari bir başarı elde etti. İngiliz listelerinde zirveye yerleşti ve Billboard 200’de altı numaraya ulaştı. Ayrıca gruba Mercury Ödülü’ne aday gösterildi ve BRIT Ödülleri’nde Yılın İngiliz Albümü ödülünü kazandı.

2018’de Tranquility Base Hotel & Casino adlı her biri dijital platformlarda milyonlarca kez şarkılardan oluşan albümlerini hazırlayan Arctic Monkeys, albümün turnes, sırasında kaydedilen Live at the Royal Albert Hall adlı bir konser albümünü Kasım 2020’de yayınladı.

Grammy Ödülleri, Brit Ödülleri, Mercury Ödülleri ve GAFFA Ödülleri gibi pekçok prestijli müzik ödüllerine 104 kez aday gösterilen Arctic Monkeys’in 7 Brit, 1 Mercury olmak üzere 42 ödülü bulunuyor.

2022’de yeni bir albüm yayınlamak için kolları sıvayan Arctic Monkeys, albüm sonrası çıkacakları turne kapsamında, 9 ve 10 Ağustos’ta, iki akşam üst üste, Zorlu PSM’de hayranlarıyla buluşacak!

Arctic Monkeys 9 ve 10 Ağustos konser biletleri tükenmiştir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.