İpek Yeğinsü’nün İlk Kişisel Sergisi “Jamboree”, Istanbul Concept Gallery’deIstanbul Concept Gallery, 2-25 Aralık 2021 tarihleri arasında sanatçı, küratör ve akademisyen İpek Yeğinsü’nün “Jamboree” başlıklı ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Seçki, Yeğinsü’nün uzun yıllara yayılan resim, çizim, kolaj ve fotoğraf pratiğinden örneklerle yakın dönem çalışmalarını bir araya getiriyor.

İpek Yeğinsü, "Jamboree" Sergisi
İpek Yeğinsü, Bahçe / Garden

Etimolojik kökeniyle ilgili farklı teoriler üretilen “Jamboree” sözcüğü, “gürültülü toplantı”, “kalabalık kutlama”, “cümbüş” gibi anlamlarda kullanılıyor. Ülkenin ya da dünyanın çeşitli yerlerinden izci gruplarının bir araya gelerek eğlendiği festivaller de “Jamboree” olarak anılıyor. Kavram, hem Yeğinsü’nün sanatında öne çıkan yoğun kargaşa ve dinamizmin yarattığı görsel cümbüşe, hem de izleyiciyle sanat üzerinden diyalog kurma ve bir araya gelme isteğine işaret ediyor.

Sergide, Yeğinsü’nün 2008 yılından bu yana devam eden “İstanbul Şehir Işıkları” serisinden daha önce sergilenmemiş yapıtların yanı sıra 90’lı yıllarda başladığı “Doodle” serisine ait çizimler ve 2021 yılında ürettiği resimlerden oluşan “Jamboree” serisi görülebilir.

  • Sergi, 2-25 Aralık tarihleri ve 12:00-19:00 saatleri arasında, Pazar ve Pazartesi hariç ziyaret edilebilir.
  • Pandemi koşulları sebebiyle randevu alınması önerilir.
  • Randevu için lütfen 0549 391 9131
  • Sorularınız için lütfen 0532 2755972’den Işık Gençoğlu’nu arayınız.
  • Maske takılması ve galoş giyilmesi rica olunur (galoş galeride verilecektir).

ISTANBUL CONCEPT GALLERY
Tomtom Mahallesi. Nur-u Ziya Sokak. No:27 Beyoğlu

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

One Ping

  1. Pingback: İpek Yeğinsü ile “Jamboree” Sergisi Üzerine Söyleşi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir