Istanbul Concept Gallery’den Yaz Sergisi: Ar(t)chive II

Istanbul Concept Gallery'den Yaz Sergisi: Ar(t)chive II


Istanbul Concept Gallery, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Ar(t)chive II yaz sergisinde sezonun özetini çıkarıyor ve bir nevi arşiv çalışması olarak gördüğü özel bir seçki ile izleyici karşısına çıkıyor.

Ar(t)chive II” 28 Temmuz 2020 Salı akşamı Istanbul Concept Gallery instagram hesabından (@istanbul_concept) canlı yayında açılacak. Sergi Ağustos sonuna kadar haftanın her günü randevu alarak ziyaret edilebilecek.

Aralarında ünlü yönetmen, senarist, yazar ve ressam Ümit Ünal’dan; NY’da yaşayan sanatçı Burak Karavit’e, galerinin Atina’da yaşayan sanatçısı Andreas Georgiadis’den İstanbul’da yaşayan sanatçısı Olga Alexopoulou’ya kadar bir çok yeteneğin ve birbirinden ilginç temalardan oluşan eserlerin izleyici ile buluşturulduğu Ar(t)chive II Projesi’nde; 30’dan fazla yerli/yabancı sanatçının eserleri yer alıyor. Farklı tekniklerin de bir araya geldiği sergi içerik açısından zengin bir arşiv niteliği taşıyor.

Baskı tekniklerinden yağlı boya yapıtlara, fotoğraftan kolaja bir çok disiplini barındıran sergi duayen isimlerin yanında genç yeteneklere de görünürlük sağlıyor. Serginin küratörü Işık Gençoğlu’na göre Istanbul Concept Gallery’nin Amerikalı sanatçısı Gabrielle Reeves’in sergi afişine de taşınan İstanbul’u yorumladığı eserleri her “İstanbulsever” in mutlaka görmesi gereken farklılık ve sıcaklıkta.

Sergi Ağustos sonuna kadar haftanın her günü randevu alarak ziyaret edilebilir. Korona salgını tedbirleri kapsamında ziyarete açık olacak sergiyi galeride ziyaret etmek için 0549 391 9131 no’lu telefondan randevu alabilirsiniz.

Istanbul Concept Gallery
Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sok. No:27 Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.