Istanbul Concept ve Roma Kulübü Derneği İşbirliğinin İlk Sergisi “Esinti|Aura” Kapılarını Ziyarete Açtı

Nihal Gündüz, Öz/no.3, 2014
Nihal Gündüz, Öz/no.3, 2014

Circolo Roma | Roma Kulübü Derneği işbirliğiyle, derneğin CASA D’ITALIA’da faaliyete geçen, İtalyan kültürünü en iyi şekilde tanıtacak ve temsil edecek, yerel halkla entegrasyonunu destekleyecek projelere imza atmayı hedefleyen merkezinde, Roma’nın zengin kültürel altyapısının izlerini taşıyan ve tüm sanat disiplinlerini kapsayan bir dizi program gerçekleşecek. Programın sergi ayağının sorumluluğunu üstlenen ISTANBUL CONCEPT GALLERY, Roma Kulübü Derneği’nin düzenleyeceği etkinliklere paralel temalar etrafında şekillenecek ve farklı kültürleri, farklı/benzer ifade biçimleriyle “sanat eserleri” aracılığıyla izleyiciye ulaştıracak projeler sunmayı amaçlıyor.

Istanbul Concept’in organizasyonunu üstlendiği, Işık Gençoğlu’nun küratörlüğünü yaptığı, aynı zamanda Roma Kulübü Derneği ve Istanbul Concept işbirliğinin ilk projesi olma özelliğine sahip “Esinti|Aura” Sergisi, geçtiğimiz hafta itibariyle özel bir resepsiyonla kapılarını açtı. Her gün saat 11:00-16:00 arası ziyarete açık olacak sergide farklı ülkelerden sanatçılar resim, heykel ve fotoğraf üzerine çalışmalarını izleyiciye sunuyor. Sergi 5 Kasım’a kadar izlenebilir.

Sanatçı Listesi
Andreas Georgiadis, Burak Karavit, Coşkun Sami, Gabrielle Reeves, Hakan Cingöz, Nihal Gündüz, Maria Roza, Mikhail Shapovalov, Olga Alexopoulou, Ömer Kasımoğlu, Suat Akdemir, Uğur Çalışkan.

Künye:
Nihal Gündüz, Öz/no.3, 2014, Siyah Beyaz inkjet baskı, Hahnemühle mat fibre 210 gr, Camsız Floating Çerçeve (gömme L çerçeve) 54 x 54 cm


Circolo Roma | Roma Kulübü Derneği
CASA D’ITALIA, Meşrutiyet Caddesi No:75 Tepebaşı, Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir