Istanbul Fringe Festival 2022 Sona Erdi!

Türkiye’den ve dünyadan tiyatro, dans ve performans disiplinlerinde üretilen alternatif işleri katılımcılarla buluşturan Istanbul Fringe Festival 2022, 17 – 24 Eylül tarihleri arasında bir kez daha şehre yayıldı.

Istanbul Fringe Festival 2022
Istanbul Fringe Festival 2022 Afişi

DasDas’ta gerçekleştirilen açılış etkinlikleri ile başlayan festival, kentin çeşitli noktalarındaki 20 farklı mekânda, toplam 80 sanatçının farklı disiplinlerdeki işlerini, yaklaşık 4 bin izleyiciyle buluşturdu.

Sanatseverlerden ve özellikle üniversite öğrencilerinden yoğun ilgi gören Istanbul Fringe Festival 2022’de, biletlerin neredeyse tamamı tükendi.

Istanbul Fringe Festival 2022 kapanış
Istanbul Fringe Festival 2022 kapanış

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Kültür AŞ’nin Şehir Sponsorluğu’nda ve Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto varlık işlem platformu Paribu’nun Resmi Sponsorluğu’nda gerçekleşen festival, Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Belçika, Brezilya, Fransa, Hollanda, İsrail, İtalya, Kıbrıs, Rusya, Singapur, Slovakya ve Yunanistan’dan ekipleri ağırladı. CarrefourSA ve BMI’ın destekleriyle, Aposto ve SanatOkur’un medya partnerliğinde gerçekleşen festivalde atölyeler, konuşmalar ve partiler yer aldı.

Uluslararası Fringe Topluluğu’nun bir parçası olan festivalin bu yılki mekan sponsorları Akbank Sanat, BeReZe Gösteri Evi, DasDas, ENKA Sanat, Fişekhane, Fugamundi, Hann Sahne, Kadıköy Belediyesi Alan Kadıköy, Kadıköy Emek Tiyatrosu, Müze Gazhane, Nor.Kadıköy, Salt Beyoğlu, Sakıp Sabancı Müzesi, Tuhafier ve Yerebatan Sarnıcı oldu.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir