İstanbul Gallery Week Katılımcılarını Arıyor!

İstanbul Gallery Week Katılımcılarını Arıyor!

İstanbul Gallery Week (IGW) çağdaş sanat alanında çalışan kurum ve aktörlerin bir araya gelmesini hedefleyen ve hibrit yapılarla alternatif destekleşme modelleri geliştirmek isteyen yeni bir oluşumun hazırlıklarına başladığını duyurdu.

İstanbul Gallery Week (IGW) çağdaş sanat galerilerinin ulusal ve uluslararası meslektaşlarıyla iletişimini sağlayan, sanat izleyicisiyle alternatif bir formatta buluşmaları için alan yaratan, katılımcı ve kâr amacı gütmeyen bir platform önerisi sunuyor.

İstanbul Gallery Week (IGW) 11-20 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul’daki galerilerin*; sergi, konuşma dizisi, kitap lansmanı, performans ve film gösterimi gibi kendi mekânlarında düzenleyecekleri aktiviteleri bir araya getirecek. IGW proje ekibi, “Uzun Perşembe ve Açık Pazar gibi özel organizasyonlar, rehberli turlar ve haritalar aracılığı ile kapsamlı bir izleyici kitlesine ulaşmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda, IGW ekibi olarak farklı mekânlarda organize edeceği paralel etkinlikler de özlediğimiz festival ruhunu yeniden canlandırmak istiyoruz.”

*Her ne kadar içinde bulunduğumuz koşullar ve ilk defa düzenlenecek olması nedeniyle IGW’nun öncelikli hedefinde İstanbul’daki çağdaş sanat galerileri olsa da o tarihlerde İstanbul’daki bir mekânda etkinlik düzenlemeleri koşulu ile Türkiye genelindeki tüm çağdaş sanat galerilerinin katılımına açık.

İstanbul Gallery Week (IGW) hakkında gelişmeleri takip etmek için: @istanbulgalleryweek

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.