İstanbul Modern, atölye ve seminer programı Atölye Modern 2019

İstanbul Modern, atölye ve seminer programı Atölye Modern 2019

İstanbul Modern’in atölye ve seminer programı Atölye Modern, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi, Çağdaş Sanatı Anlamak ve sonbahar 2019 döneminde yeni açılan Türkiye’de Çağdaş Sanatın Temel Dinamikleri semineri ile on dokuzuncu dönemine devam ediyor.

MODERN VE ÇAĞDAŞ SANAT TARİHİ SEMİNERLERİ

Etkinlik Süresi: 10 Hafta

16 Ekim – 25 Aralık 2019 Çarşamba günleri, 19.30 – 21.30
(20 Kasım Çarşamba günü program gerçekleşmeyecektir.)
21 Ekim 2019 – 6 Ocak 2020 Pazartesi günleri, 19.30 – 21.30
(28 Ekim ve 18 Kasım Pazartesi günleri program gerçekleşmeyecektir.)

Alanlarında uzman sanat tarihçileriyle yürütülen seminer katılımcılarına, sanat tarihine giriş yapma, tarihsel bağlamlar oluşturma ve sanatta yeni okuma biçimleri geliştirme olanağı sunuyor. Doç. Dr. Esra Alicavuşoğlu, Prof. Dr. Uşun Tükel, Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Osman Erden tarafından yürütülen seminer programı, 19. yüzyıldan günümüze Batı sanatının evrelerini, sanat üretimindeki estetik kaygıların değişimini, sanat, sanatçı ve sanat izleyicisi arasındaki ilişkilerin nasıl evrildiğini ayrıntılı olarak ele alıyor.

6 sanatçı, 6 seminer

Programda, “Murat Germen ile Sanatsal Bir üretim Biçimi Olarak Mekan”, “Prof. Dr. Ferhat Özgür ile Türkiye’de Çağdaş Sanatın Dinamikleri”, “Bager Akbay ile Türkiye’de Yeni Medya Sanatı mı Günümüz Sanatı mı?”, “Antonio Cosentino ile Türkiye’de Çağdaş Sanatta Malzeme Çeşitliliği”, “Doç. Dr. Zeynep Günsür ile Türkiye’de Beden ve Hareket Üzerine Yenilikçi İfadeler” ve “Prof. Dr. Alper Maral ile Türkiye’de Çağdaş Sanatta Duysal Tasarım ve Disiplinlerarası Yaklaşımlar” başlıklı seminerler yer alıyor.

Katılım Bedeli

1.900 TL (Seminer programı on ders içerir)
İş Bankası, Yapı Kredi ve Garanti Bankası kartlarına 4 taksitle: 2.090 TL
İstanbul Modern üyeleri için: 1.710 TL
Üyeler için İş Bankası, Yapı Kredi ve Garanti Bankası kartlarına 4 taksitle: 1.881 TL
Ücretlere KDV dahildir.


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir