İstanbul Şiir Günleri

Üçüncü Çevrimdışı İstanbul Uluslararası Şiir Festivali (ISTANBUL OFFLINE Poetry Festival) 4 – 6 Nisan tarihleri arasında, 10 ülkeden toplam 20 şairin katılımıyla gerçekleştirilecek. ‘Şiir 4.0: Yapay Sinir Ağları’ temasını gündeme getirecek olan festivalin onur konuğu ülke Macaristan, onur konuğu şairiyse Metin Celal.

Festival kapsamında şiir performanslarının yanı sıra çeviri atölyesi, üniversite etkinlikleri, sanat rotası yürüyüşü, şarap tadımı, yuvarlak masa toplantısı, dans ve müzik performansları düzenleniyor. Çağdaş dansçı Yazı Köz performansı, Hezarfen Orkestra’nın kurucusu, dünyaca viyola virtüözü Ulrich Mertin de vereceği konserle festivale renk katıyor. Macaristan’ın konuk ülke olduğu festivalde bu yıl Metin Celal onur konuğu olarak ağırlanıyor.

2009 yılında gerçekleştirilen ve yüzün üzerinde genç yazarın katıldığı efsanevi Word-Express yolculuğunun 10’uncu yılının da kutlanacağı festivalde, Avrupa festivaller birliği Versopolis’in özel bir etkinliği gerçekleştirilecek ve seçilmiş etkinlikler Literary Europe Live programı kapsamında dünyanın her yerinden seyredilebilecek.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar