İstanbul Yepyeni Bir Deneyim İle Tanışıyor: Yeni Bir Yaşam

Doğa ve insanı bir araya getirerek fark yaratacak bir etkinlik formatıyla organizasyonlarına hazırlanan Yeni Bir Yaşam; festivaller, atölyeler, sergiler, doğa sporları, sinema, müzik ve daha birçok alanda gerçekleştireceği etkinliklerle şehir hayatına keyif katacak.

Sürdürebilirliğin önemine vurgu yapan, doğa bilinci ve farkındalığıyla hareket eden Yeni Bir Yaşam ilk etkinliklerine Nisan ayında başlıyor. Çocuklar ve kendini her yaşta çocuk hissedenlerin bir araya geleceği “Yeni Bir Çocuk Festivali” 23-24-25 Nisan tarihlerinde Yeni Bir Yaşam etkinlik alanında gerçekleşecek. Gösteriler, sahne şovları, renkli stantlar, atölyeler, sürpriz isimler ve çocuğa dair her şeyin yer alacağı Yeni Bir Çocuk Festivali, çocukların hayal dünyasını geliştirirken aileleri bilgilendirecek.

İstanbul Kemerburgaz Kent Ormanı Yeni Bir Etkinlik Alanına Dönüştü

İstanbul’a nefes aldıran Kent Ormanı, Yeni Bir Yaşam ile etkinlik alanına dönüştü. İstanbul’un dört bir yanından katılımcıları çeşitli etkinliklerle bir araya getirecek olan Yeni Bir Yaşam, doğanın içinde bir öze dönüş etkisi yaratacak. Şehrin merkezinde ama şehirden uzakta yaşamın tadını çıkarmak isteyenler Yeni Bir Yaşam çatısı altında toplanacak. Sosyal mesafe ve hijyen önlemleri alınarak, açık hava etkinlikleri ve özlenen aktiviteler dikkatli bir şekilde gerçekleştirilecek.

Alanında Uzman Kişilerden Etkinlikler

Yeni Bir Yaşam, ilk etkinliği Yeni Bir Çocuk Festivali için alanında uzman isimleri bir araya getirdi. Festivale katılacak uzmanlar arasında; bilim insanı Yavuz Samur, bebek hemşiresi Esra Ertuğrul, yazar-eğitmen Bahar Eriş, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ömer Saltan, yazar-şef Pelin Bozkurt Bilgiç, sunucu-yazar-hikaye anlatıcısı Derya Özel, yazar-yoga eğitmeni Özge Lokmanhekim, yazar-eğitmen Sepin İnceer, yazar-eğitmen Zeynep Birsin, yazar Defne Ongun Müminoğlu, yazar-eğitmen Lider Hepgenç, yazar Eda Albayrak ve masal anlatıcı Selin Akoğlu gibi isimler yer alıyor.

Ayrıca festival kapsamında düzenlenecek konserlerde başarılı sanatçı Suat Suna sevenleri ile buluşacak. Hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerini gerçekleştirerek onlara sihirli ve mutlu anlar yaşatan Make A Wish (Bir Dilek Tut) Derneği’nin festivalin sosyal sorumluluk partnerliği kapsamında gerçekleştireceği konserde sanatçı Aydilge de eğlenceli bir performans sergileyecek.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.