İstanbul’un Yeni Çağdaş Sanat Fuarı ARTCONTACT İstanbul

İstanbul'un Yeni Çağdaş Sanat Fuarı ARTCONTACT İstanbul


ARTCONTACT İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı, ilk kez, 12-15 Kasım 2020 tarihleri arasında, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin ilgisine sunulacak.

Atis Fuarcılık A.Ş. tarafından yürütülen ARTCONTACT İstanbul‘da, sanatçı ve galerilerin çatısı altında katılabileceği fuarda; müzeler, eğitim kuruluşları, sanatsal malzeme üreten firmalar yer alabilecek. İki farklı salonda konferansların, söyleşilerin ve fuar alanı içinde farklı mekanlarda dinletilerin, ayrıca dış alanda Street Art ve Heykel sergilerinin yapılması da planlanan organizasyonun Ankara’dan sonra İstanbul için ilk olma özelliği taşıyor.

Atis Fuarcılık A.Ş. tarafından, Ankara’da daha önce 2004-2009 yıllarında gerçekleştirdikleri ARTFORUM Ankara ve altı yıldır gerçekleştirilen ARTANKARA Çağdaş Sanat Fuarları ile edindikleri birikimi, özellikle komşu ve çevre ülkelerde uzun yıllardır yaptıkları çalışmaların sonuçlarını İstanbul’da da sanatseverlere sunmayı hedefliyor.

Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi‘nde 10.000 (on bin) m2’nin üzerinde sütunsuz ve 16 metre tavan yüksekliğinde kapalı ve bir o kadar da açık alanda hazırlanan ARTCONTACT İstanbul Sanat Fuarı, 12-15 Kasım 2020 tarihleri arasında sanatçı ve tüm sanatseverleri bekliyor.

Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi
Kennedy Cad., No:11/1, Fatih, İstanbul/Türkiye

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.