İTEF (İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali) Word Alliance İşbirliği

İTEF (İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali) Word Alliance İşbirliği

İTEF, dünyanın önde gelen edebiyat festivallerini bir araya getiren Word Alliance edebiyat festivalleri ağının bir parçası olduğunu duyurdu. İTEF artık bir World Alliance üyesi!

Edebiyat ajansı Kalem Ajans tarafından 2009 yılından bu yana çeşitli yazarları Türk okuyucularıyla buluşturan İTEF (İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali) bundan böyle Word Alliance ile dünyanın yakından takip ettiği bir edebiyat festivali haline gelecek.

Word Alliance

Word Alliance, dünyanın önde gelen edebiyat festivallerini bir araya getiriyor. Edebiyat festivalleri için önemli olan bu girişimin kurucuları: Nick Barley-Edinburgh Uluslararası Kitap Festivali direktörü ve Ulrich Schreiber-Berlin Edebiyat Festivali direktörü. Başlangıcından bu yana aralarında Pen Dünya Sesleri, Jaipur Edebiyat Festivali, Toronto Uluslararası Yazarlar Festivali ve Hay Festivali’nin de bulunduğu 30’dan fazla festival bu ağa katıldı.

Word Alliance’ın amacı, yerel yazarların ve festivallerin tanıtılmasına destek vermek.

Yerli yazarların ve yerel festivallerin görünürlüğünü artırarak uluslararası platformdaki tanınırlığını desteklemek. İTEF’in de üyesi olduğu Word Alliance’ın aylık bültenine buradan ulaşabilirsiniz.

İTEF 2021-Bulutların Üstünde Edebiyat ise 1-5 Haziran’da tamamen çevrimiçi olarak edebiyatseverlerle buluşacak. Ayrıntılı program için www.itef.com.tr sayfasına göz atabilirsiniz.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir