İyilik İçin Sanat Derneği Eserleri CI’da Görücüye Çıktı

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan İyilik İçin Sanat Derneği, hayata geçirdiği üç projesinde üretilen eserleri Contemporary Istanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda düzenlediği karma sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundu.

Sürdürülebilir sanat ortamının sağlanması için sanat kurumları ve galerilerle birlikte ortak hareket eden Contemporary Istanbul’un 15. edisyonu, Lütfi Kırdar Rumeli Salonları’nda 1-2 Haziran’daki ön izlemenin ardından 3 Haziran Perşembe günü genel izleyici ile buluştu.

Türkiye’nin önde gelen galerileri ile ziyaretçileri buluşturan fuarda, İyilik İçin Sanat Derneği hayata geçirdiği Pasajda Bir Yıl, Anadolu’dan İzlenimler ve Atölye Cer projelerinde yer alan sanatçıların eserlerini sergilemeye başladı.

Fuarın ilk gününde karşılaştıkları ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, “Sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin derneğimizin çalışmalarına verdikleri destekten dolayı son derece memnunuz. Dernek olarak daha evvel katıldığımız büyük sanat fuarlarında ilgi gören sanatçılarımızın daha önce hiçbir etkinlikte sergilenmemiş eserlerini ilk kez Contemporary Istanbul’da sanatseverler ile buluşturduk. Her üç projemizde yer alan genç sanatçıların eserleri pek çok önemli bireysel ve kurumsal koleksiyoner tarafından tercih ediliyor. Katıldığımız sergiler ve fuarlarda, derneğimizin faaliyetlerine ve projelerimizde üretilen çağdaş sanat eserlerine gösterilen ilgi bizlere motivasyon kaynağı oluyor.” dedi.

Küratörlüğünü Dr. Feride Çelik’nin üstlendiği İyilik İçin Sanat Derneği’nin üç projesinde yer alan sanatçıların birbirinden değerli eserlerinden oluşan seçki, Contemporary Istanbul’da 101 numaralı stantta 6 Haziran’a kadar görülebilir. Sergi aynı zamanda dijital olarak İyilik İçin Sanat Derneği’nin www.iyilikicinsanat.org web sitesinden de takip edilebiliyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.