İyilik İçin Sanat Derneği’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Sergi

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan, sergilerden elde ettiği gelirin tamamıyla sanatçıları destekleyen İyilik İçin Sanat Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen oluşturduğu seçkiyi 39 Kalamış Marina’da sanatseverlerin beğenisine sundu.

Evrensel bir değer olan sanatın daha geniş kitlelere yayılması amacıyla 6 yıldır faaliyetlerini sürdüren İyilik İçin Sanat Derneği’nin yürüttüğü projelerinde üretilen eserlerden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için oluşturulan bir seçki, Anadolu Yakası’nda yer alan 39 Kalamış Marina’da 3 Mart Çarşamba gününden itibaren sergilenmeye başladı.

İyilik İçin Sanat Derneği’nin bu yıl 4. dönemine girecek olan Pasajda Bir Yıl projesinde yer alan Badem Kübra Kocalar, Aysun Telli, Tunay Tunç, Seher Bediha Yılmaz, Cansu Kahraman, Hatice Ahmet, Dilan Demirbağ, Merve Topuz ve Elif Aydemir gibi genç sanatçıların yanı sıra Ressam Aslı Özok’un da eserlerinden oluşan sergi, Dr. Feride Çelik’in küratörlüğünde düzenlendi. Tamamıyla kadın sanatçılardan ve kadın temasına uygun içeriklerle hazırlanan eserlerden hazırlanan seçki, Anadolu Yakası’nın sanatla buluştuğu yeni mekânı 39 Kalamış Marina’da 1 ay boyunca ücretsiz olarak görülebilecek. Eser fiyatları 1.000 TL ile 15.000 TL arasında değişen sergiden elde edilecek gelir, Pasajda Bir Yıl projesinde yer alacak 4. dönem sanatçılarına sanat üretim imkânı oluşturulması ve üretim için gerekli masrafların karşılanması amacıyla kullanılacak.

39 Kalamış Marina’da 1 ay boyunca açık kalacak olan sergi ayrıca İyilik İçin Sanat Derneği’nin iyilikicinsanat.org web sitesinden de takip edilebiliyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.