Kader Genç, “Kurmacalar” Adlı Sergisiyle Karşı Sanat Çalışmaları’ndaKader Genç “Kurmacalar”
Kader Genç’in “Kurmacalar” Sergisi 20 Ekim’de Karşı Sanat Çalışmaları’nda

Kader Genç’in altıncı kişisel sergisi “Kurmacalar” 20 Ekim’de Karşı Sanat Çalışmaları’nda açılıyor. Bio-politik bir varlık olarak bedenselliğin var olmak arzusu, canlı kalmak güdüsüyle ortaktır. Arzu ile ölümün bu ortak organizması, cinsellik ve çoğalmanın tek hücrelinin yaşam tutkusu ile başlar, bugünün viralliğinde devam eder.

Kader Genç’in, yaşama ve ölüme eşit koştuğu “Figür Sanatı” doğallıktan, tinselliğe bu ikilemin kaotik toplumsallığına takıntılıdır. Yaşamak, çoğalmak, cinsellik temelli kodlanmış engellenemez organiklik, arzunun nörobiyolojisine kitlendikçe zombileşen varoluş…
Kendini yiyen Kronos’a dönüştükçe tükenen insanlık…
Ölü-canlar karnavalı…

Yeni-Figür dilinin bu acımasız arayışı, Kader Genç’in nefret söylemiyle Karşı Sanat’ta buluşuyor. 10 Kasım’a kadar sergiyi ziyaret edebilirsiniz.

Kader Genç’in altıncı kişisel sergisi “Kurmacalar” 20 Ekim’den itibaren Pazartesi’den Cumartesi’ye, 12:00-18:00 saatleri arasında Karşı Sanat Çalışmaları’nda görülebilir.


Karşı Sanat Çalışmaları
İstiklal Caddesi Aznavur Pasajı No: 108 Kat-6 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir