Kairos Gallery Ecem Yüksel’in İlk Solo Sergisini Ağırlıyor

Kairos Gallery 24 Ocak – 11 Mart 2023 tarihleri arasında Ecem Yüksel’in “A Warm Welcome / Sıcak Bir Karşılama” başlığını taşıyan ilk solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ecem Yüksel, Pesapallo Player, 2020, kanvas üzeri yağlı boya, 40x50cm, detay
Ecem Yüksel, Pesapallo Player, 2020, kanvas üzeri yağlı boya, 40x50cm, detay

Ecem Yüksel’in ilk solo sergisi, serginin başlığından hareket ederek izleyiciye sıcak bir davette bulunuyor. Yüksel’in üretimlerinde odaklandığı oyun ve izleyicilere olan yaklaşımı taraf olmak ve taraf tutmak eylemleri arasında ince bir sınır çiziyor. Sanatçı sergisinde, yoğunlaştığı plastik arayışların devamı niteliğindeki üretimlerini heykel ve resim gibi geniş bir medyum aralığında ve zengin renk yelpazesinde bir araya getiriyor.

“A Warm Welcome / Sıcak Bir Karşılama” 24 Ocak – 11 Mart 2023 tarihleri arasında salı-cumartesi 12:00-19:00 aralığında ziyaret edilebilir.

Ecem Yüksel Hakkında

1989 yılında Zonguldak’ta doğan Ecem Yüksel, 2016 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Resim bölümünden mezun oldu. İşlerinde manzaralara, figürlere ve bunların etrafındaki ve içindeki canlıların ve objelerin anlık görüntülerine odaklanır. Kolay ulaşılabilen imajları değiştirmeyi, kendi görme biçimini oluşturmayı hedefler. Seyirci olmak, izlemek, taraf tutmak gibi kavramlar üzerine düşünür ve işlerinde bu kavramların anlık görüntülerini irdeler. Resim yapmanın birçok farklı tekniğiyle çalışan sanatçı bunun yanında pratiğinde heykel, baskı çeşitleri, sanatçı kitaplarını da barındırır.

Sanatçı, Türkiye ve yurtdışında projeler, fuarlar, karma sergilerde yer aldı. Şu an İstanbul’da yaşıyor ve üretiyor. Resim yapıyor, sanatçı kitapları ve yeni projeleri için çalışmaya devam ediyor.


Kairos Gallery

Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:61 K:2, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar