Kalyon Kültür Aralık Ayında Dopdolu Programıyla Sanatseverlerle Buluşmaya Devam Ediyor!

Çok disiplinli programlar geliştiren ve kültürel üretimi destekleyen Kalyon Kültür’ün ev sahipliği yaptığı, küratörlüğünü Ceren ve Irmak Arkman’ın üstlendiği yazılım sanatının öncü isimlerinden LIA’nın Hayatı Kodlamak isimli sergi programı 25 Aralık 2021 tarihine kadar uzatıldı.

1995 senesinden beri video, performans, yazılım, yerleştirme, heykel, projeksiyon ve diğer aplikasyonları kapsayan bir çeşitlilik gösteren sanatıyla öne çıkan Avusturyalı sanatçı LIA; internet projeleri, geleneksel çizim ve resim sanatını dijital ikonlar ve algoritmaların estetiğiyle birleştiriyor. Erken dönem yazılım ve internet sanatının öncülerinden kabul edilen LIA çalışmalarının temel materyalini kodlar olarak belirliyor ve çalışmalarındaki stil, kavramsal sanata yakın duran bir minimalizm ile nitelenebiliyor.

Kalyon Kültür’de Atölye ve Seminer Programları

Kalyon Kültür Aralık ayında programına dahil ettiği müzik, edebiyat, sanat ve dijital sanat odağındaki atölye, seminer ve söyleşi programları ile Nişantaşı Taş Konak’ta kültür ve sanatın buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Kalyon Kültür’de Aralık ayı boyunca Sungu Okan’ın yürüttüğü ve Hülya Tunçağ’ın üçüncü oturumda konuk olarak yer alacağı Arif Mardin Seminer Dizisi dünyaca ünlü müzik yapımcısı ve bestecisi Arif Mardin’in yaşam öyküsüne katılımcılarla birlikte ışık tutuyor.

Müzik ve beden farkındalığı üzerine müzisyen ve eğitmen Asena Akan’ın “Kendimizi Akord Ediyoruz” başlıklı atölyesi ve Sakıp Sabancı Müzesi tarafından geçtiğimiz sene e-kitap olarak yayınlanan “Teknolojik Sanat Eserlerinin Korunması” kitabında yer alan makalelerden, sunum ve oturumlardan oluşan seminer dizisi “Teknolojik Sanat Eserlerinin Korunması Seminer Dizisi” ise Canan Arslan ve Selçuk Artut’un seminerleriyle Aralık ayında hız kesmeden devam ediyor.

Kalyon Kültür Aralık ayında ayrıca, Türkiye Tasarım Vakfı iş birliğinde Finlandiya merkezli Arkki’nin yaratıcı eğitim modüllerini “Arkki Çocuklar İçin Uzun Dönem Tasarım Atölyeleri” başlığı altında Taş Konak’a taşıyor.

Program detayları için kalyonkultur.org adresine tıklayınız.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.