Kalyon Kültür Geniş Kapsamlı Atölye Programıyla Mart Ayında Etkinliklerine Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Kültür ve sanatın dinamik buluşma adresi Kalyon Kültür, Mart ayında devam etmekte olan dijital sanat sergisi Flora’ya paralel olarak tasarlanan kapsamlı bir atölye seçkisi sunuyor. Bol ödüllü Mimaroğlu belgeselinin yönetmeni Serdar Kökçeoğlu ile gerçekleşecek dört bölümden oluşan “Yaratıcı Belgesel Atölyesi”, doğa ile daha yakın temasta olmak isteyen herkesin katılabileceği Plantbox işbirliğinde gerçekleşecek “Kokedama Yapımı Atölyesi” ve caz yazarı Burak Sülünbaz’ın caz müzik ekseninde bir paylaşım platformu oluşturmayı hedefleyen “Plaklarda Caz” söyleşisi Kalyon Kültür’ün Nişantaşı’nda yer alan tarihi binası Taş Konak’ta katılımcılarını bekliyor. Mart ayı boyunca ücretsiz gerçekleşecek atölyelere katılım için etkinlik@kalyonkultur.org adresinden kayıt yaptırılabilir.

Kalyon Kültür Mart Ayı Etkinlikleri
Kalyon Kültür Mart Ayı Etkinlikleri

Serdar Kökçeoğlu ile “Yaratıcı Belgesel Atölyesi”

Dört bölümden oluşan seri ile Kökçeoğlu, hikaye anlatıcılığından belgesel yapımına, belgeselde ses ve müzik kullanımından arşiv meselesine uzanan geniş bir alanı ele alarak yaratıcı belgesel konusunu tüm yönleriyle ortaya koyacak. 5-12-19-26 Mart tarihlerinde, saat 17.00’de ücretsiz ve rezervasyonlu gerçekleşecek atölyeye, kurmaca dışı yapım pratiklerine ve görsel sanatlara ilgi duyanları, yaratıcı belgeseller yapmak isteyen amatör ve profesyonel sinemacıları ve arşiv üzerine çalışan her alandan araştırmacıları Mart ayında Kalyon Kültür’e davet ediyor.

Plantbox “Kokedama Yapımı Atölyesi”

Kalyon Kültür’ün Mart ayı programı, dijital sanat ve doğayı buluşturan Flora sergisine paralel olarak düzenlenen “Kokedama Yapımı Atölyesi” ile sanatseverleri bitkilerin benzersiz dünyasına davet ediyor. 10 Mart Perşembe ve 31 Mart Perşembe günü saat 19.00’da Plantbox işbirliğinde gerçekleşecek atölyede katılımcılar kokedama hakkında bilgiler edinirken aynı zamanda kendi kokedamalarını hazırlama fırsatı bulacak. Tüm malzemelerin Kalyon Kültür tarafından karşılanacağı bu özel atölyeye katılım ücretsiz ve rezervasyonla gerçekleşecek.

Burak Sülünbaz ile “Plaklarda Caz”

Caz yazarı Burak Sülünbaz, Kalyon Kültür’de 25 Mart Cuma günü saat 19.00’da gerçekleştireceği söyleşide caz tarihinin en değerli plak şirketlerinden 1938’de kurulan köklü plak şirketi Blue Note’un ilk yıllarından günümüze doğru en sevilen parçalarını katılımcılarla birlikte plaktan dinleyecek ve parçalar hakkında kısa notlar aktaracak. Cazla yeni tanışanlar ve türün meraklıları için tanışma seviyesinde gerçekleşecek keyifli sohbet, katılımcıları her biri birer caz standardına dönüşmüş Round Midnight, Song for My Father, Autumn Leaves ve The Sidewinder gibi parçaların hikayelerinin yer aldığı görsel ve işitsel bir yolculuğa çıkaracak.


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir