Kenan Işık’ın “Bir Dem İstanbul” Sergisi Fişekhane’de AçıldıÇağdaş sanatçıların eserlerini destekleyen Fişekhane, sanatseverlerle sanatı buluşturmaya devam ediyor. Son dönemin gündemdeki ressamlarından Kenan Işık’ın İstanbul’u konu alan “Bir Dem İstanbul” solo sergisi, Fişekhane ev sahipliğinde proje danışmanı Pınar Erez, sanat danışmanları Prof.Dr. Uğur Batı ve Dr. Gizem Pamukçu’nun katkılarıyla, Cadence Sanat & Hobi Boyaları sponsorluğunda sergileniyor.

“Bir Dem İstanbul”
“Bir Dem İstanbul”

170 yıllık tarihi dokusuyla şehrin buluşma noktası olan, İstanbul’un yeni kültür, sanat, gastronomi ve yaşam merkezi Fişekhane, 9 Aralık Cuma günü, sanat danışmanları Prof. Dr. Uğur Batı, Dr. Gizem Pamukçu ve proje danışmanı Pınar Erez’in katkılarıyla, ressam Kenan Işık’ın “Bir Dem İstanbul” isimli solo sergisinin görkemli açılış davetine ev sahipliği yaptı. Davete aralarında Suzan Toplusoy, Emek Külür, Hulusi-Seyda Toprak, Taner Yıldırım, Canan Yolaç ve Müge Sırmabıyık gibi isimlerin olduğu iş, cemiyet ve sanat dünyasının ünlü simalarının katıldığı sergi, 11 Aralık tarihine dek sanatseverlerin ziyaretine açık.

Çalışmalarında beton, cam boyası, metalik boya, zift, tel, gibi pek çok farklı malzeme kullanan sanatçı, sergide yer alan çalışmaların tekniğini ise, birbirlerine yaklaştıkça netleşen, kaynaştıkça da muhteşemleşen fırça darbeli renk geçişleri ile bir özerklik olarak ifade ediyor.

“Bir Dem İstanbul” isimli solo sergisi için Kenan Işık eserlerini kaleme alan Prof. Dr. Uğur Batı “Somuttu bugüne kadarki yolculuklar, fazlaca yüzleştik gerçekliklerle… Şimdi gerçeklerin daha tatlı ve bir o kadar da çözümlenmiş haline; hallolmuş çaresizliklere gidiyoruz. Galata Kulesi’ne çıkaracak bizi öncelikle… Şehri ayaklarımızın altına alıp, derin derin iç çektirecek; sokakların unutulmuşluklarını, çarpık çarpık evlerin, zar zor taşınan ekmeğin serüvenini misafir ettirecek kalplerimize…”diye belirtiyor.

İstanbul’un güzelliğinin yanı sıra artık hafızalarda yer etmiş olan üst üste binen kentsel yapıları, çarpık sokakları ve hiçbir zaman kaybolmayacak olan şehir karmaşasını kendine has üslubu ve teknik uygulaması ile çalışmalarına taşıyan Kenan Işık, yeni yorumladığı eserleriyle Fişekhane’de sanatseverlerle buluşuyor.


Fişekhane

Kazlıçeşme, Kennedy Cd. No:34020, 34020 Zeytinburnu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir