Kertenkelenin Ardından Mayıs ve Haziran Oyun Tarihleri

Kertenkelenin Ardından
Kertenkelenin Ardından (Merve Conker)

“Onu beklemeyi seviyordum, gelmeyeceğini bilseydim eğer onu sonsuza dek bekleyebilirdim.”

Tiyatro Mora’nın oyunu Kertenkelenin Ardından; kendisi için biçilmiş rolü oynamaktan sıkılıp kuruyemişçi dükkânı açmaya karar veren genç bir kadının kambur, aksak, güdük ve fakat olağan dışı hikâyesini seyirciyle buluşturmaya devam ediyor.

Tolgay Hiçyılmaz’ın kaleme aldığı, Kübra Şafak’ın yönettiği oyuna sahnede Merve Conker hayat veriyor.

Kertenkelenin Ardından, İzmir Han Tiyatrosu Ünal Gürel Sahnesi’nde oynayacak. 27 Mayıs günü 15:30 ve 20:30’da olmak üzere iki kere sahne alacak oyunun biletleri için kertenkeleninardindan@gmail.com adresine rezervasyon yaptırmak istediğiniz saati ve kişi sayısını belirtmeniz gerekmektedir. Biletleri gişede temin edebileceksiniz.

Haziran ayında ise Kadın Yüzler Festivali kapsamında 12 Haziran 2023’te 20:30’da Asmalı Sahne’de izleyebilirsiniz. Biletleri Tiyatrolar.com’dan temin edebilirsiniz.

Yönetmen Kübra Şafak süreçle ilgili olarak “En başta sıkışmış, toplum normlarına hapsolmuş, kendini yetkin görmeyen bir kadın olarak gördüğümüz karakterin süreç içerisindeki dönüşümü bizi çok heyecanlandırdı. O kadının içinden çıkan güçlü, inanılmaz irade sahibi, yüksek libidolu, sevdiği adamı hapisten çıkarmak için asla pes etmeden çalışan kadın bizi çok etkiledi. Bu kadını seyirciyle paylaşacağımız için de çok heyecanlıyız” diyor.

Oyun Hakkında:

Bir cinayete karışmadığı, tacize, tecavüze uğramadığı, madalya kazanmadığı, kayınpederiyle kaçmadığı, güzellik yarışmasına katılmadığı, anne olmadığı, büyük ikramiyeyi on ikiden vurmadığı, inekleri sağmadığı, kitap okuduğu, pencereden bakmayı reddedip sokağa çıktığı, herhangi bir ödül almadığı için adı anılmaya değer görülmeyen kadınlara ithaf edilmiş bir oyun Kertenkelenin Ardından.

“Kertenkelenin Ardından” Oyun Künyesi:
Yazan: T
olgay Hiçyılmaz
Yöneten: Kübra Şafak
Dekor Tasarım: Kolektif
Işık, Kostüm ve Aksesuar: Kolektif
Afiş Tasarım: Aycan Kızılkaya
Oynayan: Merve Conker


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir