Kıraarthane Project, McArt.Ist Özel Seçkisiyle Ayvalık Küçükköy’de Kapılarını Açtı

Sanat ve yaratıcı endüstrilerin bir araya geldiği Kıraarthane 10 Temmuz 2021 günü, Türkiye’nin ilk sanat köyü Ayvalık Küçükköy‘de kapılarını yeniden açtı. Ayrıca bu yaz birbirinden önemli sanatçıların eserleri McART.IST özel seçkisi ve ayrıcalığıyla Kıraarthane Gallery‘de sanatseverlerle buluşuyor.

Kıraarthane Project, McArt.Ist Özel Seçkisiyle Ayvalık Küçükköy'de Kapılarını Açtı
Eray Dinç – Simay Dinç – Dr. Cem Bülent Ünal

Kıraarthane‘nin 100 yılı aşkın kapılarının ardında, geçmiş ve geleceğin bütünlüğünü multidisipliner sanatçıların eserleri ile bize yeniden hissettiren “Yeni Kapılar Açmak/Open the floodgates” sergisi, McART.IST özel seçkisi ile Türkiye’nin ilk ve tek sanat köyü Ayvalık Küçükköy‘de ziyaretçilerini bekliyor.

Resim, heykel, video oyun, NFT, fotoğraf gibi sanat disiplinlerinin ve önde gelen sanatçıların harmanıyla oluşan bu seçkide, kültür ve sanatla iç içe bir atmosfer ile söyleşiler, eğitimler ve yaratıcı endüstrilerle yeni kapılar açmak için kıraarthane sanatseverleri bekliyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar