“KLONDIKE” Berlin Film Festivali’nde

Maryna Er Gorbach’ın yönetmenliğini yaptığı, Mehmet Bahadır Er’in ortak yapımcılığını üstlendiği Ukrayna-Türkiye ortak yapımı ‘KLONDIKE’ filmi dünyanın en prestijli film festivallerinden biri olan 72. Berlin Uluslararası Film Festivali Panorama Bölümü’nde sinemaseverlerle buluşacak. 20-30 Ocak tarihleri arasında dünya prömiyerini yine dünyanın en büyük film festivallerinden Sundance Film Festivali’nin Uluslararası Yarışması’nda yapacak olan KLONDIKE’ın Avrupa prömiyeri için adresi Berlin oldu.

KLONDIKE Film Poster
KLONDIKE Poster

Ukraynalı, Türk, Çek, Boşnak ve Gürcü ekipler film için birlikte çalıştı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, TRT 12 Punto ve Ukrayna Devlet Film Ajansı’nın ortak filmi olan KLONDIKE’ın çekimleri Ukrayna’da gerçekleştirildi. Yeni nesil sıradışı, yaratıcı ve cesur sinemacıların filmlerinin yanı sıra büyük yönetmenlerinde filmlerinin gösterildiği Berlin Film Festivali’nin en güçlü bölümlerinden birisi olan ‘Panorama’ bölümünde gösterimi gerçekleşecek.

Yönetmen Maryna Er Gorbach ve yapımcılarından Mehmet Bahadır Er Amerika’dan Almanya’ya geçerek 10-20 Şubat tarihlerinde filmin oyuncuları ve ekibi ile birlikte Berlin’deki gösterimlere katılacak.

Malezya Havayollarına ait yolcu uçağının 2014’te Ukrayna’da düşürülmesi beyaz perdede

Ukrayna – Rusya sınırında yaşayan Ira, köyü ayrılıkçı gruplar tarafından kuşatılmış olmasına rağmen evini terk etmeyi reddeden hamile bir kadındır. Ne var ki 17 Temmuz 2014 günü Ira ve ailesi kendilerini uluslararası bir uçak kazası felaketinin merkezinde bulacaktır.

KLONDIKE Teaser

KÜNYE
Filmin Adı:
KLONDIKE
İngilizce Adı: KLONDIKE
Ülke: Ukrayna- Türkiye
Yönetmen: MARYNA ER GORBACH
Yapımcı: Sviatoslav Bulakovskyi (Kedr Film, Ukrayna), Mehmet Bahadır Er (Protim V.P, Türkiye), Maryna Er Gorbach (Ukrayna)
Görüntü Yönetmeni: Sviatoslav Bulakovskyi
Süpervizör Sanat Yönetmeni: Marketa Korinkova-Taplin
Ses Tasarımı: Srdjan Kurpjel
Besteci: Zviad Mgebry

OYUNCULAR
Ira:
Oxana Cherkashyna
Tolik: Sergiy Shadrin
Yaroslav: Oleg Scherbina
Sanya: Oleg Shevchuk
Paralı Asker: Arthur Aramyan
Şef: Evgenij Efremov

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.