Kolektif Güncel Sanat Projesi: “İZOLE” Yayında!

Farklı disiplinlerden sanatçıların, pandemi sürecindeki sınırlılık hâlini ve üzerlerinde yarattığı etkiyi görsel bir dille aktarmak amacıyla kolektif bir güncel sanat projesi olan İzole yayın hayatına başladı.

Projede yer alan ve hikâye anlatıcılığını merkeze alarak bireysel hafızaya odaklanan sanatçıların çalışmaları, her hafta yeni güncellemelerle İzole projesinin web sitesinde ve Instagram hesabında (@izoleproject) yayınlanıyor. Şimdiye dek 30 sanatçının çalışmalarının online olarak yayımlandığı İzole projesine https://www.izoleproject.com/ web sitesinden ulaşılabilir.

İzole projesi ayrıca ilki Ezgi Bakçay’la Neler oluyor?, ikincisi Fırat Arapoğlu’yla Yanlızlık, İnziva, İzolasyon, üçüncüsü ise Derya Yücel’le “Yeni Normal”e doğru: Sanat ve Küratörlük başlıklarıyla gerçekleşen Instagram canlı yayın serileri ile gündemi odağına alan sohbetler gerçekleştiriyor. Önümüzdeki günlerde farklı alanlardan sanatçılar, sanat eleştirmenleri, küratörler ve akademisyenlerle devam edecek olan bu sohbetler, instagram.com/izoleproject hesabından takip edilebilir, canlı yayın kayıtlarına ise İzole Project’in YouTube hesabından ulaşılabilir.

Youtube Kanalı

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.