Koli Art Space’de Yılın İlk Sergisi: Hadi Bana Geçelim

Koli Art Space "Hadi Bana Geçelim"
1. Ahmet Rüstem Ekici – 2. Ateş Alper – 3. Mert Çağıl Türkay – 4. Hakan Sorar

Koli Art Space, yılın ilk karma sergisini “Hadi Bana Geçelim” ile 8 – 29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştiriyor. “Hadi Bana Geçelim”, ziyaretçilere, bedenin kuir temasına kapı açan bir davet.

“Hadi Bana Geçelim”, izleyeni, sanatçıların kişisel deneyimlerinden oluşan hikâyelerle örülü bir tahayyül alanına davet eder. Özel alana olan bu davet, kimi zaman kamusal alanda “buluşturamadıkları” beden imgesinin izini sürer kimi zaman da potansiyelinin ötesinde, direnişe doğru ilerleyen bir etki bırakır.

İz, temas ve bellek kavramları etrafında dolanan bu sergide; kültür tarafından şekillendirmiş bellek, bireysel izler karşısında aldığı konum ile bedene dair yeni bir sorgulama alanı açar. İz, sadece bir sembol olarak ortaya çıkmaz, kuir bir ivme ile çıktığı yolda bedenin toplumsal bellekteki yerini de irdelemeye başlar. Bu bireysel izler kuirleri birbirine nasıl bağlar? Sergide sanatçılar bedeni, izlerin oluşturduğu bellek neticesinde bir oyun alanına çevirirler. Yara izleri, ten ve hafıza, terminoloji ve kültürel travmalar üzerinden bir beden okuması sunarlar. Günlük nesneleri ve çeşitli materyalleri de pratiklerine dahil ederek basmakalıp kontrolleri aktif bir biçimde aşıp yenilikçi kuir formlar ortaya koyarlar.

Koli Art Space’de Yılın İlk Sergisi: Hadi Bana Geçelim
Hadi Bana Geçelim

Ahmet Rüstem Ekicı̇, Ateş Alpar, Hakan Sorar ve Mert Çağıl Türkay’ın farklı disiplinleri bir arada kullandığı “Hadi Bana Geçelim” sergisi, 8-29 Ocak 2022 tarihleri arasında KOLİ Art Space’de izlenebilecek, ayrıca 22 Ocak 2022 saat 15:00’te akademisyen-sanatçı Seçkin Tercan moderatörlüğünde sanatçı konuşması gerçekleşecektir.


Sergi: 8 Ocak / 29 Ocak 2022 tarihleri arasında 13:00/18:00 saatleri arası gezilebilecektir.
Sanatçı Konuşması: Akademisyen-Sanatçı Seçkin Tercan eşliğinde 22 Ocak 2022 saat:15:00’te gerçekleşecektir.


Koli Art Space

Rasimpasa Mh. Yurttaş Sk. No:14/A Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar