Köprüde Buluşmalar’ın 6. Kısa Film Atölyesi Seçkisi Açıklandı

Köprüde Bridge Logo
Köprü Bridge Logo

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar’ın 6. Kısa Film Atölyesi’ne katılacak beş proje belirlendi. Kısa Film Atölyesi, 31 Ekim-10 Kasım tarihlerinde fiziki olarak Sinematek/Sinemaevi’nde düzenlenecek.

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar, 2017’de İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle başlattığı, ilk ve ikinci kısa filmini yapacak yeni nesil genç sinemacılar için Kısa Film Atölyesi’ne devam ediyor.

2016’dan bugüne “Uluslararası Dikey Kısa Film Yarışması” ile geleceğin yeteneklerine ışık tutan Nespresso’nun sponsorluğunda gerçekleşecek atölye, bu yıl da sinemacıların proje ve filmlerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla, 31 Ekim-10 Kasım’da Sinematek/Sinema Evi’nde yapılacak. Atölyeler sonunda seçilecek projeye Nespresso Özel Ödülü verilecek. Atölyeye Asteros Film ve Short By Short da prodüksiyon desteği sunuyor.

Başvurular arasından seçilen beş kısa film projesinin yazar, yönetmen ve yapımcıları, sinema sektöründen deneyimli yönetmen, yazar ve yapımcılarla senaryo, prodüksiyon, proje dosyası hazırlama ve proje sunumu konuları üzerine grup çalışması yapacak. Ayrıca görüntü yönetmenleri, sanat yönetmenleri, yönetmen asistanları ve yapım amirleriyle yapılacak derslerde yapım sürecine ayrıntılı bir şekilde hazırlanacaklar.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle gerçekleşen atölyenin sonunda ekipler, yapımcı-yönetmen çalışması disiplinini geliştirmiş ve eğitmenlerle birlikte projelerinin profesyonel sunum dosyalarını hazırlamış olacaklar.

6. KISA FİLM ATÖLYESİNE KATILACAK PROJELER         

Aç Açına
Yönetmen: Ahmet Toğaç, Yapımcı: Eda Çekemci

Aynadaki Çocuk
Yönetmen: Emrullah Erbay, Yapımcı: Ebru Aksoy

Darboğaz
Yönetmen: Erdoğan Kaplan, Yapımcı: Zeynep Koray

Sylvia Plath or I Haven’t Finished Writing Yet
Yönetmen: Ruken Doğu Erdede, Yapımcı: Öykü Teoman

Üç Oda Bir Salon
Yönetmen: Bertu Yılmaz, Yapımcı: Ozan Takış

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar