“Kronos Orada Değildi” 18 Mart’ta AltAtölye’de Açılıyor!

Sanatçılar: Betül Aksu, Ceren İşel, İlayda Azak, İrem Hasçiftçi Kurt, Mert Öztekin, Onur Kılıç

Küratör: İrem Hasçiftçi Kurt

Kronos Orada Değildi Sergisi
Kronos Orada Değildi

AltAtölye bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin gerçekleşeceği özel bir alan hayata geçiyor. İzleme diyalektiği üzerinden mekanda gerçekleştirilen müdahale ile AltAtölye’nin 2022-23 takviminde yer alacak sergiler, performanslar ve projeler, ziyaretçiler tarafından sadece “izleniyor”.

AltAtölye’nin yeni dönemde gerçekleşecek olan, İrem Hasçiftçi Kurt küratörlüğünde Kronos Orada Değildi isimli ilk sergisi 18 Mart Cuma günü izleyiciyle buluşuyor. Sergi, 6 genç sanatçının üretimlerini zaman ve mekan kavramları üzerinden hareketle bir araya getiriyor. Sergide farklı disiplinlerde üretilmiş yapıtlar izleyicisine var olamayan şimdinin, hareketsizliğin, geçmiş ve geleceğin gücünü yeniden düşünmeye sevk ediyor.

Kronos Orada Değildi 18.03-17.04.2022 tarihleri arasında Perşembeden Pazara 11.00-17.00 saatleri arasında izlenebilir.

Altatölye, Ankara’da on yılı aşkın kolektif çalışmadan ve atölye serüvenlerinden doğan bir kültür sanat platformudur. Kültür-sanat alanında faaliyet yürüten atölye teorik ve pratik üretimlerini açık kolektif prensibine dayanarak var eder. Bu yönüyle sanatçıların deneyim ve fikirlerini paylaşabildiği ortak bir alan olma iddiasını taşır. Özellikle günümüz sanatının genç isimleriyle bir arada olarak, sanat piyasasının otorite haline gelmiş ilişkilerinin totolojik denklemlerine alternatif olabilmek ve sanatçılar için özgün bir varlık alanı yaratabilmek amacı güder. AltAtölye, Kazım Şimşek ve Can Akgümüş tarafından yürütülen, kar amacı gütmeyen bir sanat inisiyatifi dir.

AltAtölye, Sürdürülebilirlik Fonu 2021-22 kapsamında SAHA tarafından desteklenmektedir.


AltAtölye

Remzi Oğuz Arık Mah. Bestekar Sok. No:66, Çankaya/Ankara

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.