Küçük Han Ayvalık Kapılarını “Kayıp Zamanın İzinde” Sergisiyle Açıyor

“Kayıtsızlığımız arzularımızı öldürür.” Proust

Sanat danışmanlığını Beral Madra’nın yaptığı, Alev Gözonar, Aydın Teker, Nejat Çınar, Serhat Öztürk, Sibel Sümer ve Tunca’nın eserlerinin yer aldığı “Kayıp Zamanın İzinde” sergisi 2 Eylül – 2 Ekim 2022 tarihleri arasında Küçük Han Ayvalık’ta ziyarete açık olacak.

Kayıp Zamanın İzinde
Kayıp Zamanın İzinde

2 Eylül Cuma akşamı 18:00’de açılışı gerçekleşecek olan serginin destekçileri ise Küçük Han Ayvalık’ı kente yeniden kazandıran sayın İnci Vural, eski TÜSİAD başkanı ve iş insanı sayın Ümit Boyner ve kentte sanatsal etkinlikleriyle tanınan Barbara Evi.

Ayvalık’ta yaşayan ve üreten 6 sanatçı, kentin tarihi İsmet Paşa semtinde, 19. yüzyıl ortasında yapılmış ve şimdilerde restorasyon sürecinde olan Küçük Han’da gerçekleştirecekleri sergiyle izleyiciyi, sadece sanat eserlerini değil, aynı zamanda mekânın sosyo-politik-kültürel bağlamını incelemeye ve değerlendirmeye davet ediyor. Resim, video, yerleştirme, performans ve edebi ve arşivsel metinlerden oluşan “Kayıp Zamanın İzinde”, sanatçıların ve Han’ın geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki varoluşları üzerinden yeni anlamlar arıyor ve arzu ediyor.

“Kayıp Zamanın İzinde”
Açılış 2 Eylül Cuma 2022
2 Eylül – 2 Ekim 2022


Küçük Han Ayvalık

İsmetpaşa mah. Cumhuriyet cad. No: 35 Küçük Han Ayvalık

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.