KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 3. Sezonunu “Bir Delinin Hatıra Defteri” İle AçıyorKüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun heyecanla beklenen üçüncü sezonu, Erdal Beşikçioğlu’nun sahneleyeceği “Bir Delinin Hatıra Defteri” ile başlıyor! Gogol’un ölümsüz eserini, Beşikçioğlu’nun olağanüstü performansıyla buluşturan “Bir Delinin Hatıra Defteri”, 22 Haziran Çarşamba ve 23 Haziran Perşembe akşamları KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de seyirciyle buluşacak. Bu yıl da Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunun biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar KüçükÇiftlik Park gişesinden ve online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

Bir Delinin Hatıra Defteri
Bir Delinin Hatıra Defteri

Şehrin eğlence mirası KüçükÇiftlik Park’ın büyük bir yatırım yaparak hayata geçirdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun üçüncü sezonu için geri sayım başladı. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, yemyeşil huzurlu bahçe ortamıyla İstanbulluların yaz aylarındaki kaçış noktası haline gelen KüçükÇiftlik Bahçe’de sevilen tiyatro gruplarının en ilgi gören oyunlarını seyirciyle buluşturuyor.

“BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ” 22-23 HAZİRAN’DA!

2022 sezonunda yine en çok konuşulan oyunları sahnesinde ağırlayacak olan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, ilk olarak Tatbikat Sahnesi’nin kült oyunu “Bir Delinin Hatıra Defteri”ne ev sahipliği yapacak. Erdal Beşikçioğlu’nun muhteşem oyunculuğu ve tükenmeyen enerjisiyle çok beğenilen “Bir Delinin Hatıra Defteri”, 22 Haziran 2022 Çarşamba ve 23 Haziran 2022 Perşembe akşamları KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatı üzerine merkezlenen ve günlük formatında ilerleyen “Bir Delinin Hatıra Defteri”, başkahraman Poprişçin’in deliliğe doğru gidişini anlatır. Poprişçin’in yaşadığı sıkıcı ve tekdüze hayata, bir de müdürünün kızına duyduğu aşk eklenince içinde bulunduğu girdap iyice büyür. Aksentin İvanoviç Poprişçin’in baskıcı sistemde boyun eğmeme çabaları ve yaşadığı psikolojik gel-gitler, kendisini İspanya Kralı sanmasına kadar devam eder ve akıl hastanesine kapatılmasıyla son bulur.

Nikolay Vasiliyeviç Gogol’un kaleme aldığı “Bir Delinin Hatıra Defteri”nin uyarlamasını ve yönetmenliğini M. Cem Emüler üstleniyor.

Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri online olarak Biletix’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebiliyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.