KüçükÇiftlik Park’ta Metal Fırtınası Devam Ediyor

Şehrin rakipsiz etkinlik merkezi KüçükÇiftlik Park’ta yeniden metal fırtınası esecek. 28 Kasım Pazar akşamı %100 Metal Sunar: Black Tooth- Engulfed – Hellsodomy ile metal müzik tutkunları, kasım ayı itibarıyla kapalı bir mekana dönüşen KüçükÇiftlik Park’ta buluşacak. Freefall ve URU işbirliğinde gerçekleşecek ve saatlerce headbang yapılacak konserin biletleri Biletix’te!

KüçükÇiftlik Park’ta Metal Fırtınası Devam Ediyor
Black Tooth – Engulfed – Hellsodomy – İrem Küçükbulut

Kasım ayı itibarıyla üzeri kapalı bir mekân haline gelerek kış ayları boyunca misafirlerini müzikle buluşturmaya devam edecek olan KüçükÇiftlik Park, metal müzik tutkunları için hafızalardan silinmeyecek bir line-up ile sahnesini yeniden %100 Metal ile açıyor. 28 Kasım 2021 Pazar akşamı, 2004 yılında Tuna ve Utku tarafından kurulan ve Türkiye’nin ilk ve tek Southern Rock/Metal müzik grubu olma özelliğine de sahip Black Tooth sahne alacak. Parçaları Avrupa’da 12 ülkede, ABD’de 20’ye yakın eyalette popüler Rock Müzik istasyonunda halen çalan grup, aynı zamanda Amerika’da türünün en büyük isimlerini bünyesinde barındıran Southern Metal Confederacy ve Southern Rock Society gibi oluşumların üyesi. Haziran 2009’da Avrupa’nın en büyük festivallerinden biri olan Sweden Rock Festival’da, 2010’da ise Sonisphere’de sahne alan Black Tooth, 2011’in sonunda ilk albümü “Drink Drive Go To Hell”i yayınladı ve o günden beri yayınladığı tüm şarkılarını, bu kez de KüçükÇiftlik Park’ta metal müzik hayranları için söyleyecek.

Black Tooth’un öncesinde ise sahnede, 2010 yılında kurulan Kadıköylü Death Metal grubu Engulfed fırtına estirmeye başlayacak. Kadrosunda Decaying Purity, Burial Invocation, Hyperdontia ve Diabolizer üyelerini barındıran grubun ilk EP’leri “Through The Eternal Damnation”, 2012’de Hellthrasher Productions ve Me Saco Un Ojo Records tarafından yayınlandı. 2017’de ilk albümleri “Engulfed in Obscurity”, Hellthrasher Productions, Blood Harvest Records ve Messe Noire Productions tarafından yayınlandı. Son EP’leri “Vengeance of the Fallen” ise 2020’de Me Saco Un Ojo Records, Dark Descent Records ve Extremely Rotten Productions tarafından yayınlandı. Yaklaşık 2 sene sonra ilk kez yeniden sahnelere dönecek olan grup, son EP’lerini ilk kez canlı olarak KüçükÇiftlik Park’ta çalacaklar.

2011’de Kadıköy’de kurulan Hellsodomy ise sahnenin açılışını yapacak. 2014 yılında çıkan “Masochistic Molestation” demosu ve 2015 yılında çıkan “Sodomy is Nigh” EP’sinin ardından 2016’da “Chaostorm” adındaki ilk full albümünü yayınladı. Yurtdışı ve yurtiçinde pek çok konser ve festivalde sahne alan grubun, son olarak 2019 yılı sonunda 2. full albümleri “Morbid Cult” yayınlandı.

KüçükÇiftlik Park’ta metal tutkunları için saat 18.00’de kapılar açıldığında ise DJ kabininde İrem Küçükbulut, Laneth‘li bir setlist ile konser saatine kadar dinleyicileri akşama hazırlayacak.

KüçükÇiftlik Park Müzik Sektörüne Yeniden Kapılarını Açtı!

KüçükÇiftlik Park, yıllardır birlikte yürüdüğü ve pandemi yasakları sebebiyle etkinlik yapamayan müzik organizatörleri ile kötü günleri geride bırakmak adına yaz aylarında kolları sıvadı. Sektöre yeniden kapılarını açan KüçükÇiftlik Park, müzik sektöründeki tüm dostlarıyla yaptığı işbirlikleriyle müzik severleri keyifli konserlerde buluşturarak sektörün yeniden canlanmasına katkıda bulunuyor.

Freefall ve URU organizasyonuyla gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te!

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar