Kuir Sanatçılar Through The Window’da Yeniden Bir Araya Geliyor

Kuir Sanatçılar Through The Window’da Yeniden Bir Araya Geliyor

Türkiyeli ve Hollandalı kuir sanatçıları çevrimiçi ortamda buluşturan dayanışma, işbirliği ve sanat ağı Through The Window’un (TTW) ikincisi geliyor. 17 Nisan’da pop-up etkinliği ile ‘merhaba’ diyecek olan TTW, 24 Haziran’da çevrimiçi sergisi, sohbetleri ve partileri ile karşımızda olacak. Performans sanatçısı, prodüktör ve DJ Kübra Uzun, sanatçı, yönetmen ve küratör Ömer Tevfik Erten ve Hollandalı yazar ve felsefeci Simon(e) van Saarloos’un geçen yıl birlikte başlattıkları proje, küresel pandemi sürecinde işini ve projesini kaybeden kuir sanatçı, aktivist ve gece hayatı çalışanlarına destek olmayı amaçlıyor. Yalnızca Instagram üzerinden izlenebilecek TTW sergisi, Türkiye ve Hollanda’dan davet edilecek 20 kuir sanatçının küresel pandemi sürecinde ürettikleri özgün işleri ilk kez sanatseverlerle buluşturacak.

Performans sanatçısı, prodüktör ve DJ Kübra Uzun, sanatçı, yönetmen ve küratör Ömer Tevfik Erten ve Hollandalı yazar ve felsefeci Simon(e) van Saarloos’un geçen yıl birlikte başlattıkları proje, küresel pandemi sürecinde işini ve projesini kaybeden kuir sanatçı, aktivist ve gece hayatı çalışanlarına destek olmayı, nefes alanları açmayı ve iki ülke arasındaki kültürel ağı genişletmeyi amaçlıyor. Sanatçıların bu zorlu süreci kendi pencerelerinden nasıl gördüklerinin ve hayâl ettiklerinin peşine düşen TTW, Türkiye ve Hollanda’dan seçilecek 20 kuir sanatçının pandemi sürecinde ürettikleri özgün işleri ilk kez sanatseverlerle buluşturacak.

17 Nisan’da ilk sohbet ve parti

TTW’nin 17 Nisan’da Club CoWeed ev sahipliğinde gerçekleşecek ilk etkinliği “Üniversite ve Aktivizm” adlı çevrimiçi sohbet olacak. Simon(e) van Saarloos moderatörlüğünde gerçekleşecek olan çevrimiçi sohbete performans sanatçısı Willie Ray, araştırmacı Ari Büyük, Hollanda Utrecht Üniversitesi’nden Nina Köll ve Simone Zeefuik konuşmacı olarak katılacaklar. Sohbetin hemen ardından da Hollanda’dan Jasmine Perez, Türkiye’den de Jtamul ve Larissa’nın dijital kabine geçeceği çevrimiçi parti gerçekleşecek.

Türkiye ve Hollanda’dan davet edilecek 20 kuir sanatçının fotoğraf, resim, video, ses gibi farklı araçlarla ürettikleri işlerden oluşan disiplinlerarası sergi, İstanbul ve Amsterdam’daki Onur Haftası kutlamalarına denk gelecek ve 24 Haziran 2021 tarihinden itibaren TTW’nin Instagram hesabında açılacak.

TTW POP-UP
Sohbet & Parti

17 Nisan 2021, Cumartesi
Saat: 21:00 (Sohbet), 22:30 (Parti)
Yer: instagram.com/throughthewindow_project

Üniversiteler ve Aktivizm
Moderasyon: Simon(e) van Saarloos
Konuşmacılar: Willie Ray, Ari Büyük, Nina Köll, Simone Zeefuik

DJ’ler: Jasmine Perez, Jtamul, Larissa

TTW 2021 SERGİ
24 Haziran 2021

Ayrıntılı bilgi için: @throughthewindow_project

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.