Kumbaracı50 Oyunlarıyla 14. Sezona Hazır!

Kumbaracı50; 2009’dan bu yana Beyoğlu Kumbaracı Yokuşu’nda 50 numarada… 13 sezondur, yokuşta ve kolonların arasında seyircileriyle çok şey paylaştı.
Yeni anılar ve paylaşımlar için 14üncü sezonu selamlıyor.

Yeni sezonda Kumbaracı50’nin repertuvarında 8 farklı oyun olacak. Cyrano de Bergerac dışındaki tüm oyunlar bu sezon sadece Kumbaracı50’de seyirciyle buluşacak.

444 (15.sezon), Nihayet Makamı, Muamma, Cyrano de Bergerac, Demiryolu Hikayecileri, Biraz eksik Yaz Gecesi, Biraz fazla Rüyası, Tek Kullanımlık Hikaye (yeni oyun), Çemberin Anası (yeni oyun)

Kumbaracı50 14. sezon oyunları
Kumbaracı50 14. sezon oyunları

OYUNLAR

Kumbaracı50, 22 Eylül’de yeni bir oyunla açılıyor. Volkan Çıkıntoğlu’nun yazdığı, Gülhan Kadim’in yönettiği “Tek Kullanımlık Hikaye” Sabancı Vakfı ve Sakıp Sabancı Müzesi üretim desteğiyle hayata geçti ve dünya prömiyerini SSM Fıstıklı Teras’ta gerçekleştirdi. İsmail Sağır, Murat Kapu ve Meriç Rakalar’ın oynadığı oyun, mahallenin ortasına düşen iklim krizini kara komedi bir yorumla ele alıyor.

Geçtiğimiz sezon seyirciyle buluşan ve kapalı gişe oynayan, Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi oyununun eğlenceli ve kışkırtıcı bir uyarlaması olan, İsmail Sağır’ın yönettiği “Biraz eksik Yaz Gecesi, Biraz fazla Rüyası” yine Kumbaracı50’de sahnelenmeye devam edecek.

Rejide Yiğit Sertdemir’in imzasını taşıyan Cyrano de Bergerac oyunu, başka sahnelerde seyirciyle buluşacak olan tek yapım. Candan Seda Balaban’ın kostüm ve kukla tasarımlarını yaptığı, Burçak Çöllü’nün özgün besteleriyle dolu Edmond Rostand’ın klasik eseri bu sezon da şifa olmaya devam edecek.

Oğuz Atay’ın hikayelerinden Yiğit Sertdemir’in uyarlayıp yönettiği “Demiryolu Hikayecileri” ve Gaye Boralıoğlu’nın hikayelerinden İsmail Sağır’ın uyarlayıp yönettiği “Muamma” repertuvardaki edebiyat uyarlamaları olarak yine sezon boyunca seyirciyle buluşacak.

Burçak Çöllü’nün yazıp yönettiği ve ilk kez 2018 yılında sahnelenen Nihayet Makamı oyunu, bu sezon da Kumbaracı50’de olacak.

Kumbaracı50’nin klasiklerinden ve 15. sezonunu kutlayan 444 oyunu yeni sezonda yeni nesillerle buluşmaya devam edecek. Yiğit Sertdemir’in yazdığı, Ömer Erzurumlu’nun yönettiği oyunda 2008’den bu yana Gülhan Kadim ve Yiğit Sertdemir oynuyor.

Yeni sezonda bir dünya prömiyeri daha var. Kumbaracı50’nin repertuvarındaki 8. oyunu, Burçak Çöllü’nün yazdığı ve yöneteceği “Çemberin Anası” olacak. Oyunun provaları Eylül’de başlıyor.

Sezon içerisinde başka yeni yapımlar ve sürpriz buluşmalar yine Kumbaracı50’de olacak.

KumbaraKart’lar yeniden satışta

Pandemi döneminde satışına ara verdiğimiz Kumbaracı50 dostlarının çok sevdiği KumbaraKartlar yeniden satışta. Kartlar; Sezonluk Tam, Sezonluk Öğrenci ve Aylık Öğrenci olarak 3 farklı seçenekte ve sınırlı sayıda.

ondokuzotuz güz 2022

ondokuzotuz güz 2022 / iş çıkışı tiyatro kursunun kayıtları başladı. 6 yıldır bir çok öğrenciyle buluştuğumuz kurs 36 hafta sürecek. Haziran’da Kumbaracı50’de sahnelenecek oyunla sona erecek.
Bu senenin eğitmenleri İsmail Sağır ve Tolga İskit.

Takvim ve biletler için: kumbaraci50

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir