Kumbaracı50’den 14. Sezona Taze Oyun: Tek Kullanımlık Hikâye

Tek Kullanımlık Hikâye Kumbaracı50’nin 14. Sezonunun İlk Taze Oyunu!

“Herkesin bir hikayesi olmalı…”

Volkan Çıkıntoğlu’nun yazdığı oyun Sabancı Müzesi’nin her yıl gerçekleştirdiği “Müzede Sahne” festivalinin konuğu olarak 13 Ağustos’ta Dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Bu yıl, “İklim Krizi” teması kapsamında 3 yazarı ve 3 tiyatro ekibini ağırlayan festivalde seyirciyle buluşan oyunlardan biri olan “Tek Kullanımlık Hikâye”, yolculuğuna sezon boyunca Kumbaracı50’de devam ediyor.

Tek Kullanımlık Hikâye
Tek Kullanımlık Hikâye Fotoğraf: Sedef Turunç

Gülhan Kadim’in yönettiği; İsmail Sağır, Meriç Rakalar ve Murat Kapu’nun rol aldığı oyunun dekor tasarımı kolektif biçimde, temanın ruhuna uygun olarak az tüketimle, dönüştürülerek tasarlandı. Kostüm tasarımı ise Riyana Tufanova’ya ait.

Hikâye, iklim krizinden yola çıkarak dallanıp budaklanıyor. Görünürde üç kişinin oynadığı bu çok kalabalık oyun başlar başlamaz, seyirci kendini çok aşina olduğu mahallelerden birinin içinde buluyor. Melih, Cevdet ve Orhan kendi dertlerine Dünya gezegeninin de derdini eklediğinde ortaya çıkan kaos oyun boyunca devam ediyor. İklim krizi gibi karanlık ve bakmaya cesaret edemediğimiz bir başlık; kara komedi bir anlatımla yüksek tempolu yolculuğuna seyirciyi de ortak ediyor. Oyun; 7 yaş üstü herkesi kapsıyor.

Yeni sezonu #beyoğlundayız etiketiyle paylaşan Kumbaracı50, turne dışındaki tüm oyunlarını İstanbul’da sadece Beyoğlu’nda Kumbaracı Yokuşu 50 numaradaki sahnesinde oynuyor.

İlk gösteriminden itibaren kapalı gişe oynayan oyunun Kasım ayı biletleri tükendi. Aralık gösterimlerinin biletleri satışta.

Oyun Tarihleri:

23 ve 30 Kasım 20.30 / Kumbaracı50 *TÜKENDİ
7, 22 ve 28 Aralık 20.30 / Kumbaracı50

Tek perde / 60 dak. / 7+

Biletler: kumbaraci50.com

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.