Kundura Sinema’dan Edebiyat Uyarlamaları

Özel küratöryal içerikleri ve özgün mekanı ile İstanbul kültür ve sanat haritasının kısa sürede vazgeçilmez adreslerinden biri haline gelen Kundura Sinema, 15 Kasım 2020 itibarıyla kapılarını açıyor.

Kundura Sinema’dan Edebiyat Uyarlamaları
Kundura Sinema // Fotoğraf: Canberk Ulusan

Beykoz Kundura’nın ferah yeşil alanında, kontrollü normalleşme süresince belirtilen önlemler en üst seviyede tutularak gerçekleşen Bir Yaz Gecesi Sahnesi ve Sineması etkinlikleri sona erdi. Açık hava programı kapsamında, MUBI Türkiye seçkisinden hazırlanan 4 film ve Kundura Sinema seçkisinden 2 film izleyiciler ile buluşurken, Kundura Sahne Pazar günlerinin klasikleşen ve beğeni ile takip edilen caz programı ile Cumartesi günleri farklı janralardan özgün isimlere yer verdiği yaz programında, aralarında Ferit Odman Quintet, Hedonutopia, Ediz Hafızoğlu, İlhan Erşahin & Oceanvs, ve Nil İpek’in de yer aldığı 65 sanatçıyı 3.000’den fazla sanatseverle buluşturdu.

Farklı dönemlere ve coğrafyalara ait, sinema tarihinin unutulmaz eserlerini hazırladığı özel seçkiler ile izleyicileri ile buluşturan Kundura Sinema, açık hava gösterimlerinin sona ermesiyle 2020 Kasım ve Aralık ayı programında sinema tarihinin önemli edebiyat uyarlamalarına yer veriyor. Boris Pasternak’ın romanından uyarlanan, Hollywood klasiklerinin değişilmez filmi, Dr. Zhivago (Dr. Jivago) ile Hans Christian Andersen’in peri masallarından esinlenerek yazılan ve bir İngiliz klasiği olarak sinema tarihinde önemli yer tutup, en iyi dans filmleri listesinde de başı çeken Red Shoes (Kırmızı Papuçlar) Kundura Sinema’nın Kasım ve Aralık ayında konuğu oluyor. Edebiyat ile filmleri buluşturan sonbahar seçkisinde çocuklara ve ailelerine özel, Fransız yazar Gilles Paris’in romanından uyarlanan Ma Vie de Courgette (Kabakçığın Hayatı) Kundura Sinema’nın büyülü atmosferinde izleyicilerini bekliyor.

Beykoz Kundura’nın fabrika olarak faaliyet gösterdiği zamanlarda tüm enerjisini üreten ve kalbi olarak anılan kazan dairesinin yenilenmesi ile sinema severlerle buluşan Kundura Sinema’da, KOVID-19 önlemleri çerçevesinde %35 doluluk oranı ile izleyici kabul ediliyor. Yeşil ve ferah bir bahçeye açılan kapalı sinema salonu daimi olarak dışarıdan temiz hava sirkülasyonu sağlayan özel havalandırma sistemi ile güvenli bir sinema deneyimi izleyicilere sunuyor.

Hayat Eve Sığar aplikasyonu içerisinden temin edilen, HES kodu sorgulaması ile sağlık durumu kontrolü yapılmış ve onaylanmış izleyicileri kapalı salonuna kabul edecek Kundura Sinema, güvenli atmosferinde ziyaretçilerini kültür ve sanatla buluşturmaya devam ediyor.

Pandemi önlemleri sebebiyle bilet satışı sadece online olarak beykozkundura.com üzerinden gerçekleşmektedir. QR kodlu dijital biletler ile temassız olarak seyirci girişi yapılmaktadır.

Bilet fiyatları: Tam 60 TL, Öğrenci 40 TL

Filmler hakında detayları görmek ve bilet almak için; beykozkundura.com

Beykoz Kundura
Yalıköy, Süreyya İlmen Cad. No:1 34820 Beykoz/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.