“Kurt Adam” İzleyiciyle Buluşuyor

Teatro Rudius’dan Kosta Kortidis’in yazıp yönettiği “Kurt Adam” usta oyuncu kadrosuyla tiyatro sahnesinde izleyici karşısına çıkıyor.

Oyuncu kadrosunda Yeliz Başlangıç, Alişan Özkan, Okan Şevket Duman ve Kosta Kortidis’in bulunduğu “Kurt Adam”, 22 Aralık Çarşamba günü Şişli Tiyatrosu’nda ilk kez izleyici ile bir araya geliyor. Kosta Kortidis’in sorgulayan ve sorgulatan kaleminden “Kurt Adam” oyununda, ustaca işlenmiş karakterler usta bir kadroyla buluşuyor.

Teatro Rudius Kurt Adam Afiş
Kurt Adam Afiş

Özenle işlenmiş karakterler başarılı oyunculuklarla buluşuyor

Öfkesi sakinliğinin ardında gizli olan, akıllı ve zengin bir aileden gelen Jesica Lupus’u canlandıran Yeliz Başlangıç, işkolik ve çocuk ruhlu bir adam olan Stephan Lupus’u canlandıran Alişan Özkan ile harika bir iş ortaya çıkarıyor. Bu ikili sıradan hayatlarına devam ederken kendilerini bir sorgunun ortalarında bulmalarıyla hikâye başlıyor. Karşılaştığı olayın heyecanıyla olayı çözmeye çalışan bir rolde olan Okan Şevket Duman, Dedektif Louis ile zayıf ve deneyimsiz bir karakteri canlandırıyor. Dedektif Louis’in hayran olduğu meslektaşı olan Lawrence’i canlandıran Kosta Kortidis ise yazıp yönettiği bu oyunda sıradan sakin bir kasabada zekâsı mesleği dışında konulara çalışan, hayal dünyasında yaşayan vasat bir dedektifi canlandırıyor.

İzleyiciyi karakterlerin içine çeken bir eser

Kosta Kortidis’in psikolojik gerilim türünde yazdığı “Kurt Adam Uykudan Sonra” eseri, seyirciyi gerçek ve soyut dünya kargaşasının içine sürüklüyor. İzleyicileri sıradan insanların içindeki şiddet, psikolojik kırılmalar, suç ve suçlu ile empati ve adalet tecellisinin pamuk ipliğine bağlı formu ile yüzleştiren eser, eğlenceli bir gerilim tiyatrosu olarak sahneleniyor. Birbirinden başarılı oyuncuların rol aldığı “Kurt Adam”, sorgu sahneleri ile izleyiciyi karakterlerin içine çekiyor. “Çok Eğlenceli Bir Gerilim” olan Kurt Adam, izleyiciyi gülümseterek birçok ikilemin içinde bırakıyor.

Biletler biletinial.com adresinde.

Künye
Yazan ve Yöneten:
Kosta Kortidis
Yazım Tasarımı: TEATRO RUDIUS – Akın Kaplan
Oyuncular: Yeliz Başlangıç, Alişan Özkan, Okan Şevket Duman ve Kosta Kortidis
Yönetmen Yardımcısı: Zeynep Cemre Asker
Dekor Tasarımı: Batuhan Bozcaada
Müzik: Altuğ Akınsel
Koreografi: Arda Alpkıray
Işık Tasarımı: Hasan Demir
Afiş Fotoğrafı: Öznur Kılıç
Afiş Tasarımı: Barış Çantay

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.