“Kurt Wallander” Serisinin Altıncı Kitabı “Beşinci Kadın” Yayımlandı!

İsveçli yazar Henning Mankell’in kaleme aldığı Komiser “Kurt Wallander” serisinin altıncı kitabı “Beşinci Kadın” raflarda yerini aldı.

“Kurt Wallander” serisinin altıncı kitabı “Beşinci Kadın” Yayımlandı!
“Kurt Wallander” serisinin altıncı kitabı “Beşinci Kadın” Yayımlandı!

On kitaptan oluşan seri, Ayrıksı Kitap ile polisiye tutkunlarıyla buluşmaya devam ediyor. İlk defa serinin tüm kitapları sırayla eksiksiz yayımlanıyor. Avrupa’nın en prestijli polisiye ödülü Ripper Ödülü’nü kazanmış bir yazar olan Henning Mankell’in Kurt Wallander serisinin altıncı kitabı “Beşinci Kadın”da polisliği bırakmayı düşünen Kurt Wallander’in macerası aksiyon tutkunlarını kendisine hayran bırakacak.

Birinci Sınıf Bir Polisiye

Beşinci Kadın kitabı bir Afrika ülkesinde dört rahibe ve kimliği belirsiz beşinci bir kadının boğazı kesilmiş hâlde bulunmasıyla başlıyor. Polisin yürüttüğü küçük bir soruşturma sonrasında beşinci kadının ölümünün üzeri kapatılsa da gerçek gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Bir yıl sonra İsveç’te bir kuş gözlemcisinin ortadan kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada Kurt Wallander’in önüne vahşice planlanmış bir cinayet çıkınca yaşanılanlar Wallander’i beşinci kadının hikâyesine götürüyor.

Kitap Hakkında

“Harika bir anlatım… Elinizden bırakmak istemeyeceksiniz…”
Austin American Statesman

“Beşinci Kadın’daki olaylar dizisi ve karakter kurulumu kesinlikle doyurucu yoğunlukta.”
The Baltimore Sun

“Harika… Dört gözle beklemeye değer bir hikâye.”
Los Angeles Times Book Review

Yazar Hakkında

Henning Mankell

1948 doğumlu İsveçli yazar Henning Mankell’in romanları kırk beş dile çevrilmiş ve tüm dünyada kırk milyondan fazla satmıştır. Polisiyede Avrupa’nın en prestijli ödülü olan Ripper Ödülü’nü ilk alan yazardır. Ayrıca Mankell, Cam Anahtar ve Altın Hançer ödüllerinin de sahibidir. Kitaplarında dünyadaki ve özellikle de İsveç’teki sosyal eşitsizlik ve adalet konularına yer vermiştir. Yazmış olduğu Kurt Wallander serisi pek çok defa dizi ve filme uyarlanmıştır. Hayatının bir kısmını İsveç’te bir kısmını da Mozambik’te geçiren Henning Mankell, Mozambik’in başkenti Maputo’daki Avenida Tiyarosu’nun sanat direktörlüğünü de yapmıştır. 2015 yılında vefat etmiştir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.