“Kuşlar” Oyunu Semaver Kumpanya Çevre Tiyatrosu’nda!

"Kuşlar" 04 ve 11 Aralık Pazar 15:30'da, Semaver Kumpanya Çevre Tiyatrosu'nda!Semaver Kumpanya ‘nın modern yorumuyla Aristofanes’in klasik eseri “Kuşlar” 04 – 11 Aralık Pazar 15:30’da Çevre Tiyatrosu’nda! 

Kalabalık kadrosu, kışkırtıcı dansları ve görkemli sahne tasarımıyla Serkan Keskin, İbrahim Selim ve Sarp Aydınoğlu’nun aynı sahneyi paylaştığı “Kuşlar” oyunu 04 Aralık Pazar ve 11 Aralık Pazar matine seansı ile 15:30’da Çevre Tiyatrosu’nda olacak.

KUŞLAR
KUŞLAR

Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya klasiklerinin en önemli eserlerinden biri olan olan “Kuşlar”, yazıldığı günden bu yana 2500 yıl geçmesine rağmen hem geçmişe hem de günümüze ışık tutmaya devam ediyor. 

Oyun, Atina devletinde yaşayan iki arkadaşın savaşlardan, adaletsizliklerden ve yönetimin keyfi tutumlarından bezerek, kendilerine yeni bir yurt aramalarıyla başlar. Ancak, bir ütopyanın peşine düşen iki arkadaş, hayalini kurdukları yeni düzende, kendi kaçtıkları tuzaklara düşmekten kurtulamazlar.

Semaver Kumpanya’nın yeni “Kuşlar” yorumu, komedyanın özünde bulunan taşlama, doğaçlama, satirik tavır, müzik ve dans kullanımı gibi unsurları, bize ait geleneksel komedi türlerindeki karşılıklarıyla yeniden ele alıyor.

04 Aralık Pazar 15:30 | Çevre Tiyatrosu
11 Aralık Pazar 15:30 | Çevre Tiyatrosu

Biletler için tıklayınız.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir