Kyohei Fujio Delikli Konteyner Sergisi FREYAalt’da Açıldı

Kyohei Fujio, "Delikli Konteyner" sergisi, 2023, FREYAalt
Kyohei Fujio, “Delikli Konteyner” sergisi, 2023, FREYAalt

FREYAalt, 23 – 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında Kyohei Fujio‘nun kişisel sergisi Delikli Konteyner‘e ev sahipliği yapıyor.

Kyohei Fujio konteynerlerin kullanım şeklini arızaya uğratan ve içerisindeki boşluklara odaklanarak, atıklar üzerinden bir dizi performatif okuma ve aksiyon gerçekleştirerek, bizi her gün kullandığımız bir yarı-kamusal alan olan metal kutuların içerisine bakmamız için muzipçe provoke ediyor. Yaptığı kent müdahaleleri aracılığı ile toplama, yer değiştirme, inşa etme ve yıkma gibi gizli döngülere ev sahipliği yapan konteynerler üzerinden, görmek istemediklerimize açılan bir tür gözetleme ‘deliği’ oluşturuyor. Çifte standartlarımızı ortaya koyan pratiğinde Fujio için her boşluk bir sonraki potansiyele uç vermekte.

*Serginin son günü olan 31 Mayıs’ta, Kyohei Fujio tarafından katılımcı bir performans gerçekleşecek. Detaylar için FREYAalt’ın Instagram hesabını takip edin.

Sergi, 23-31 Mayıs tarihleri arasında (28 Mayıs hariç) her gün 14.00-20.00 saatleri arasında açık olacak.


FREYAalt

Kuloğlu Mah. Cami Sok. Çukurcuma, No: 7/6 Beyoğlu/İstanbul


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir