Labirent Sanat’tan ”Kusurlu Bakış”

Labirent Sanat, dokuz sanatçının bir araya gelerek oluşturdukları ”Kusurlu Bakış” sergisine 21 Mart tarihine kadar ev sahipliği yapıyor.

Serkan Yüksel, Köprü, 2019, patron kağıdı üzerine elle kesim, sprey boya, 83,5x124,5cm
Serkan Yüksel, Köprü, 2019, patron kağıdı üzerine elle kesim, sprey boya, 83,5×124,5cm

”Kusurlu Bakış”, farklı disiplinlerdeki dokuz sanatçının görsel bir oyuna kendi çektikleri fotoğrafları dahil etmesiyle başlıyor ve bu fotoğraflar projede bir sonraki sürecin yol haritasını belirliyor.

Fotoğrafın gerçeklikle kopması mümkün olmayan bağı, onu, ”hazır bulunma” -temsil etmeme- ile temsil arasında bir çeşit hayalet konumuna getiriyor. Çevredeki görüntüler fotoğrafçı tarafından seçilip, fotoğraf yoluyla tekrar üretilip, bağlamlarından koparıldığında anlam repertuarı bir bütünlük değil eksiklik olarak sunuyor kendisini.

Projeye bir oyun içinde dahil edilen fotoğraflar ve bir aradalıklarının getirdiği çok katmanlı anlam dizgisi, her bir sanatçının pratiğinde yeniden kurgulanıyor. ”Kusurlu Bakış” sergisi, görsel olanın giderek soyutlaştığı ve mutasyona uğradığı günümüzde bakışı doğa, beden, mekan, sınır, kurgu, müdahale kavramları üzerinden sorgulamaya açıyor. Deneyimsel, etkileşimli, kolektif çalışmanın sonucunda ortaya çıkan ”Kusurlu Bakış”, süreç odaklı yapısını sergi süresince de izleyicisiyle paylaşmayı hedefliyor.

Sanatçılar

Arzu Arbak
Ayşecan Kurtay
Bahadır Yıldız
Beyza Boynudelik
Firuzan Şimşek
Işıl Güleçyüz
Meliha Sözeri
Serkan Yüksel
Zeycan Alkış


Labirent Sanat

Asmalı Mescit Mah. Sofyalı Sok. No:22 K:1 34430, Beyoğlu/İstanbul


Ziyaret saatleri: Salı–Cumartesi 11.00–19.00

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir