Lal Batman’ın “Exposé” İsimli Kişisel Sergisi 10 Nisan’a Kadar Uzatıldı!

Sanatçı Lal Batman’ın dijital ve plastik sanat pratiklerini bir arada kullanarak ürettiği eserlerini içeren “Exposé” isimli kişisel sergisi yoğun ilgi nedeniyle 10 Nisan 2022’ye kadar uzatıldı.

Lal Batman, Exposé, Anna Laudel
Lal Batman, Exposé, Anna Laudel, Fotoğraf_Photo by Kayhan Kaygusuz, 2022

Doç. Dr. Ebru Yetişkin‘in küratörlüğünü üstlendiği sergi, sosyo-kültürel değişimin dijital platformlar aracılığıyla nasıl gerçekleştiğini sanatsal araştırma yoluyla izleyiciye sunuyor.

‘Metaverse’ kavramının hayatımıza girdiği günümüzde, Batman dijital iletişim teknolojilerinin gündelik hayatın içinde nasıl kullanıldığını inceliyor. Sanatçının bu incelemelerinden, sorgulamalarından ve güncel görsel kültürden esinlenerek yarattığı çalışmalarının her biri, iç içe geçen bedenlerimizi, suretlerimizi ve zihinlerimizi yansıtıyor.

Sanatçı aynı zamanda dijital kültürün etkisiyle giderek daha çok sergilenen ve teşhir edilen pırıltılı yaşamların büyüsünü bozmaktansa, günümüzde teşhir etme, ifşa etme, izle(n)me, dikizle(n)me ve gözetle(n)me arzularının erotik oluşuyla bağlar kuruyor ve bu olgulara kendi yorumlarını ekliyor.

“Sergilemek, gözler önüne sermek” anlamlarına gelen “Exposé”, bu arzuların güncel versiyonlarına odaklanan seçkisiyle, hem kendimizi hem de birbirimizi nasıl yansıttığımızı mercek altına alıyor.

Hep göz önünde olmanın üzerinde duran Batman’ın ilk kez ve sergi için özel olarak ürettiği NFT eserleri, ziyaretçilerle bir hologram üzerinden somut olarak buluşuyor. Sanatçının sınırlı sayıda ürettiği NFT eserler, satışı gerçekleştikçe yerini yenisine bırakarak bir sonraki eser için merak uyandırıyor.

Sanatçının yağlı boya çalışmalarından dijital illüstrasyona, hologramdan NFT ve video sanatına kadar uzanan geniş bir yelpazede üretilmiş eserlerinin yer aldığı “Exposé”, 10 Nisan 2022 tarihine kadar Anna Laudel’in Kazancı Yokuşu, 45 adresinde yer alan galeri mekanında ziyaret edilebilir.


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir