“Lampje ve Denizin Çocukları” Romanı Raflarda Yerini Aldı

Lampje ve Denizin Çocukları
Lampje ve Denizin Çocukları

Annet Schaap’ın gençler için kalem aldığı yeni romanı Lampje ve Denizin Çocukları Lale Şimşek Çalışkan’ın çevirisiyle raflarda yerini aldı.

Bir deniz fenerinde yaşayan Lampje (Lampyı) her akşam feneri yakmak zorundadır. Babasının hem aksayan bacağı hem de derin mutsuzluğu nedeniyle bu işi tek başına yapar. Kasabanın üzerinde fırtına bulutlarının dolaştığı bir gün Lampje yeni bir kutu kibrit almayı unutur. Kibrit almak için dakikalarca yürür, koşar, ıslanır, yüzer ama zamanında yetişemez. Fener yanmaz, bir gemi kaza yapar ve bütün sorumluluk Lampje ile babasına kalır.

Lampje’nın cezası Kara Şato’ya gönderilmek olur. Şu canavarların yaşadığı söylenilen tuhaf eve. Lampje’nın ilk gecesinde iniltiler ve hırlamalar nedeniyle geceyi yatağın altında geçirmek zorunda kaldığı eve. Ardından… Ardından Lampje’nın macerası başlar. Cüceler, denizkızları, denizciler, kaptanlar ve korsanlarla dolu bu büyük macerada okurları arkadaşlık ve özgürlük için verilen masalsı bir mücadele bekliyor.

KÜNYE
Lampje ve Denizin Çocukları
Yazan:
Annet Schaap
Çeviren: Lale Şimşek Çalışkan
Editör: Ümran Özbalcı
Sayfa: 332
Fiyat: 95 TL (KDV’den muaftır.)
YKY Doğan Kardeş Dizisi / Gençlik – Roman (12 + Yaş)

Lampje ve Denizin Çocukları, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Beyoğlu’ndaki binasından ve dijital platformlardan satın alınabilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar