Leman Sevda Darıcıoğlu, “I plant my seeds in here” Adlı Performansı ve Enstalasyonu İle Galerie Auslage’da

Uluslararası performans sanatı platformu Performistanbul sanatçısı Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “I plant my seeds in here” adlı performansı ve enstalasyonu, 2 Mayıs Pazar günü Berlin’de, Galerie Auslage’da gerçekleşiyor. Enstalasyonda ayrıca Türkiye’nin queer ikonu Jilet Sebahat’ın (Razor Sebahat) videosu da yer alıyor.

Performistanbul sanatçısı Leman Sevda Darıcıoğlu, “I plant my seeds in here / Tohumlarımı buraya ekiyorum” adlı performansı ve enstalasyonunda Avrupa sınır politikaları kapsamında seferberlik ve Avrupa’ya taşınan “küresel güney” vatandaşı olarak yeni bir yerde yeni bir yuva yapma konularına odaklanıyor.

“Tohumlarımı buraya ekiyorum” serseri, labunya ve hoppa göçmen bir kadın imajı yaratıyor ve Almanya ile Türkiye arasındaki göç tarihine ilişkin diasporik konunun kurbanlaşmış algısını tersine çeviriyor.

Leman Sevda Darıcıoğlu‘nun “I plant my seeds in here” adlı performansı ve enstalasyonu, 2 Mayıs Pazar günü 13:00-21:00 saatleri arasında, Galerie Auslage‘da sergilenecek. Video performans ise 4 – 27 Mayıs tarihleri arasında sergilenecek.


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir